Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri az önkéntes magánnyugdí...

Megéri az önkéntes magánnyugdíjpénztár? Van ennek alternatívája?

Figyelt kérdés
Fizetem 7 éve de jelenleg kevesebb pénz van az egyenlegemen mint amennyit eddig befizettem. Hozam, adóvisszatérítés ide vagy oda.

2022. dec. 31. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van nyesz számlám és önkéntes nyugdíjpénztári számlám. Egyszerre nyitottam mindkettőt, azonos összeget utalok mindkettőre. A nyugdíjpénztári számlán kb 1 millió forinttal kevesebb van mint a nyesz-en.
2022. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

"Van ennek alternatívája?"

Az az alternatíva, hogy amíg magasak a lakossági kötvénykamatok, addig nem fizetsz az önkéntes nyugdíjpénztárba semmit. Még a kötelező tagdíjat sem.

Ha vannak olyan kiadásaid, amik egészségpénztárra elszámolhatók, akkor onnan éven belül visszanyerheted a pénzt és a visszatérítés így nagyjából megéri,

2023. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem teljesít jól. Az elmúlt 1-2 évben a részvénypiac úgy általában nem teljesített jól. De gondolom az elmúlt 7 évből az első 4-5 évben azért nem volt olyan szar a hozama.


Egyébként meg számlája válogatja. Nekem összességében 29,5%-os pluszban van a befizetések+adójóváírás összegéhez képest, vagyis nem olvadt el az összes hozam, amit addig generált, amíg pörgött a világgazdaság. Ha meg az inflációhoz nézem, akkor kb. pont nullán vagyok vele.


Ami az ÖNYUP "alternatívája", hogy magad intézed a befektetéseidet (ugyanazt csinálod a pénzeddel, mint amit az ÖNYUP csinálna helyetted). Na most, mit tudsz ezzel elérni? Manapság szinte semmi sem nyújt hozamot az infláció felett és konzisztensen felülteljesíteni a piacot annyi az esélye, mint a lottó ötösnek.


ÖNYUP-ot nem rövidtávra nyit az ember. Egy olyan csomagot, amiből 20-40 év múlva akarod kivenni a pénzed, nem okos dolog 1-2 év rossz teljesítménye alapján megítélni. Kisebb-nagyobb recessziók 7-10 évente vannak és a közöttük lévő növekedési fázis az, ami számít. Amit te csinálj, az az, hogy keress egy jobb ÖNYUP csomagot, mert ami annyira rosszul teljesít, mint a tiéd, az valószínű akkor sincs az élvonalban, amikor szárnyal a gazdaság.

2023. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!