Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány évig kell dolgozni a...

Hány évig kell dolgozni a szakmunkas minimum bér körüli fizuval hogy az állam számára kitermeljuk a gyerekként ránk költött pénzt?

Figyelt kérdés

Az adokedvezmenyt a csp és az iskola és orvosi ellátás költségeit mennyit fektett belénk az állam?

Mikor termelunk már hasznot ?



2023. jan. 3. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100, nem viccelek, de hogyhogy csak szakmunkás vagy? ez nagy probléma
2023. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy számoltam hogy 5 6 év alatt hissz


Olyan bruttó 400 körül keresek szakpotlekal együtt


Abol 100 e lenyel az allam


1,2 millió per év



5 év alatt 6 millió


Plusz az áfa amit a termékek után fizetek vagy a benzinfogyasztasom jövedéki adója.



Szerintem 8 9 milliót biztos otthagytam már az államnak ha meghalnek akor már nyereséget termeltem?


Amúgy a többség szerintem szakmunkas minimum bér körüli összeget keres a pótlékot nélkül.


Alap fizura minden gyár. üzem vagy vállalkozó ilyen összegel veszi fel az embert Magyarországon .


Aztán vannak a pótlékok meg a túlóra

Meg a jutalmak . Cafi


De jó alapfizut szerintem csak az irodai dolgozok kapnak pont azért mert ők nem kapnak muszakpotlekokat .

2023. jan. 5. 14:13
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha így nezuk az allampolgar a legjobb befektetes

Ránk költ egy pár milliót de utána 40 évig dolgozunk 30 40 millios hasznot is csinálunk

2023. jan. 5. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, erre most jöttél rá hogy élősködők a politikusok! Tanulni kell képezni magad, nem csak azért hogy jobb munkád és több fizetésed legyen mert szakmunkásként csőlátással fogod látni csak a világot, és pótolható leszel mindig a rendszer számára, a cégek is csak lábtörlőnek használnak, akinek lejtenek apró morzsàkat hó végén. Nem a vállalkozókra gondolok hanem a sima alkalmazottakra, nekik így nagyon nehéz az élet.
2023. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az hogy azt dolgozom nem jelenti hogy olyan is az érdeklődésem


Eretsegim nekem is megvan. És sok dolog érdekel de nem találom azt ami igazán.


Amúgy annyiban jó hogy nem vagyok szakkepzet hogy igazából nem vagyok munkához kötve ugyan azt a bért kapom máshol is

2 3 évente váltok ne legyen annyira uncsi .


Multiknal kezdetben de mostmar direkt állami cégeket keresek mert full más ha okosan választ az ember ugyan azt keresed fele annyi melóval.

És biztos melok+allami cégeknél nagyon sok minden el van nézve.


Jó lenne persze tanulni is valamit de az megint nagyobb felelősség és nemtudom de szerintem munka is .

Én abból indulok ki hogy miotta van targoncas jogsim is 2 szer annyit dolgozom mint ha nem lenne és a pénz ugyan az.mert azzal tudunk dolgozni de jogsi nélkül is felvesznek aztán beiskoláznak, addig meg segítesz amit tudsz fizut ugyan azt kapod .

2023. jan. 5. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!