Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az manapság Magyaror...

Miért van az manapság Magyarországon, hogy diplomás közgazdászok, mérnökök, biológusok néhány százezrekért kell hogy dolgozzanak, míg a szakik, fodrászok milliókat keresnek havonta?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 01:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

#19: nem ad nyugtát (én a 3 év alatt 1x kaptam), másnak se szokott adni, csak hébe-hóba. gondolom ő is tisztában van vele, hogy meddig tart a KATA, azt meg nem akarja hivatalosan túllépni.

az alkalmazottja meg tulajdonképpen egy takarító + hajmosó lány, kizárt dolog, hogy 700 ezer legyen a bérköltsége. Jó az 400 ezernek is szochoval (ha egyáltalán teljes állásra van bejelentve)

2023. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
72%
Adócsalással könnyű jól keresni.
2023. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
63%
21: akkor ez ennyi. Adócsalókkal nem lehet versenyezni. Ha innen nézzük, nekem is 3.5M a fizetésem.
2023. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ezt nyugodtan felejtsétek el, hogy a pesti barber 3 milliót keres... Mert amikor te épp ott vagy, akkor 4-5 ember várakozik és azok megvannak egy óra alatt és az 5000 Forint / fő. ÉS ebből te képes vagy kiszámolni egy egész hónapot. Merthát ha te látsz 10 percet, akkor az egész hónapban úgy van! Nem mondom hogy nincs ilyen. Mert biztos van. De viszonylag kevesen vannak.


Áruld már el nekem, szerda délelőtt fél 10-kor is 4-5 ember várakozik például? Csakmert azt k#rvára nem hiszem el :D. Te gondolom, mint az emberek jó része, csúcsidőben mész, amikor mindenki más is ráér. Délután 3-4-5. Nyilván azt látod hogy pörgés van. Délelőtt meg örülnek szerintem ha megcsinálnak 5 embert.

Továbbá én is borbélyhoz járok. Igaz nem pesten. 3500-öt fizetek borravalóval és akkor már mostak kétszer. És mosással együtt fél óránál nem szokott kevesebbet bíbelődni velem az, aki engem csinál.


Szóval itt "vidéken" csóró 40 ezres városunkban egy viszonylag népszerű borbélynál egy óra alatt egy alkalmazott nagyon maximum 4 de inkább 2-3 embert nyír meg. Ezektől 4 ezer forintnál többet nem kér el. Ha igen, az meg már nem a 20-30 perces munka. Hanem szakáll, meg tökötudja. Hoppá, máris nem annyira hangzik luxusnak ez az egész mi? Pedig ez a valóság.


Szóval ezt a 10 percenként keresek 5000 Forintot egy hónapon át, ezt azért jó ha némi fenntartásokkal kezeled.


K#rva érdekes, mindenki ismer ilyet. Hogy ilyen burkoló olyan fodrász, amolyan szobafestő hány milliókat visz haza. Én valahogy még egy embert se láttam kiszállni 20-30 milliós kocsiból, aki azt mondta volna hogy. Ja? Fodrász vagyok. Vagy burkoló. Ezeket a mendemondákat oszd el hárommal nyugodtan.


És igen, valamilyen szinten az összes adócsalást követ el. Mert kíváncsi lennék hogy a híres nagyonjólmenő gazdag haverod az egy óra alatt megnyírt 5 ember közül mennyinek ad számlát. :D


Nem mondom hogy rosszul keresnek a szakmában vállalkozók, de nem annyit mint nagyon sokan gondolják.

2023. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
A barber akihez járok most vett egy új BMW-t és építkezik is közben. Elég jól megy neki és a többi kollégájának is ahogy elmondja
2023. márc. 23. 12:01
 26/32 anonim ***** válasza:

22 "Adócsalással könnyű jól keresni."

Becsületesen adózva meg lehetetlen!!!

2023. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
26: egyáltalán nem lehetetlen, csak tisztességesnek kell lenni, sokat tanulni, és jól csinálni a választott területet.
2023. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27 - "csak tisztességesnek kell lenni"

Ebben az országban a tisztesség fogalma meglehetősen szabadon, egyedekre vetítve értendő! Már aki egyáltalán ismeri...

2023. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Biztos a többi kollégájának is nagyon jól megy... :D Egy tulajdonos még egész jól megél egy barbershopból. De egy ALKALMAZOTT? Ne b@sszál már ki velem... :D Örül neki ha feketén hazavisz 4-500 ezret... De szerintem sokat mondtam.

Nem kell mindent elhinni amit mondanak. Ha meg c típusú a "barberod", nyugodtan oszd el öttel az egészet. Azt se tartom kizártnak, hogy amúgy valami gazdasági bűnöző és itt mossa tisztára.


Nem mondom, hogy nem lehet. Simán lehet. Főleg a fővárosban. De a te konkrét eseted a menő haveroddal elég gyenge lábakon áll...


Ha olyan kikúrt jól megy ez a barbershop, hogy mindenki szarrá keresi magát, akkor egy hónapban mekkora forgalmat csinálnak?

Ha a haverod 3 milliót keres, meg az alkalmazottak is hűdemarha jól keresnek, akkor mennyi a forgalom egy hónapban? 5 millió? Hány hajat vágnak egy hónapban így? Ezret?

Számolj már kicsit utána, hogy teljesen irreális amiket a haverod mond.

2023. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Megmutatta a számaikat, saját szememmel láttam hogy milliókat keresnek és ez egy vidéki városban van
2023. márc. 31. 08:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!