Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják Magyarországon...

Miért mondják Magyarországon azt hogy még mindig nincs elég diplomás, miközben a hiányszakmák szinte kivétel nélkül szakmunkák?

Figyelt kérdés
Szerintem abba kéne hagyni a diplomagyárat és a szakmunkásképzést felturbózni.
2016. febr. 10. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondanak ilyet.

Hol hallottad?

Már minimum 10 éve azt szajkózzák, hogy diplomásokkal Dunát lehetne rekeszteni, és nincs elég szakmunkás.

2016. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

egyetemisták folyamatosan ezt nyomatják.


Meg hogy azért nem vagyunk nyugati ország, mert kevés a diplomás.


Közben meg nincs ki bevakolja a házat.

2016. febr. 10. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Nincs elég olyan diplomás, akire szükség lenne. Mert a háromezredik kommunikáció, stb szakosokból bőven sok van. Viszont a szakmához értő IT-s emberekből, mérnökökből kevés. Nagyon sok sajnos a kontár.


De Balázska! Ez téged miért zavar? Te sem nem diplomás, se nem szakmunkás nem vagy. Te egy sima betanított biorobot vagy, akinek a munkájára 20 éven belül szükség sem lesz, mert gépesítés megtörténik.

2016. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Magyarország egy olyan hely ahol 8 általánossal, esetleg egy gázszerelői végzettséggel többre lehet vinni mint diplomával:

[link]

[link]

Feltúrbózhatják a szakmunkásképzést, ha a diplomásokkal együtt hülyének vannak nézve akkor a hangsebességet átlépve húznak innét nyugatra. Aki meg marad, az sem fogja profivá képezni magát, ahogy jó munkát sem fog végezni ha anyagi gondjai vannak. Ha a sz...ból lehetne várat építeni akkor a fejlett országokban is magyar bért fizetve működtetnék a gazdaságot. De nem tudják, csak nyugati bérrel.

2016. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Te egy sima betanított biorobot vagy, akinek a munkájára 20 éven belül szükség sem lesz, mert gépesítés megtörténik."


Még egy mekit se lehet teljesen gépesíteni.

2016. febr. 10. 14:55
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
18%

"Még egy mekit se lehet teljesen gépesíteni."


Ebben ne legyél teljesen biztos...

2016. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mivel egy mekiben dolgoztam éveket, ezért nagyon is jól tudom mik ott a munkafolyamatok.


A hűtőket pl hogy tölteted fel robotokkal? Nagyon macerás lenne megoldani.


Amit gépesíteni lehetne az esetleg a termelés egy része.


De ahhoz is jelentős humán felügyelet kellene.

2016. febr. 10. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Hogy az egyetemisták mit mondanak, az nem mérvadó.

A takarítónők meg mást mondanak...

Ez nem valós statisztika, mindenkinek van saját véleménye, de az egyetemisták nem végeztek reprezentatív felméréseket.

Egyébként meg IT-sból is van annyi, mint a szemét. Lassan már mérnökből is.

A fiatalok meg olyan elvárásokat támasztanak, a KSH minden évben megcsinálja a felmérést, hogy mennyit akarnak keresni. Vicc, hogy milyen összegeket mondanak kezdő bérnek a középiskolások, nulla szakmai tudással és tapasztalattal. Kb. olyanokat nyilatkoznak, hogy nettó 200 alatt ki sem kelnek az ágyból.

Hát majd rájönnek, mikor suli után hónapokig munkanélküliek lesznek, ide jönnek picsogni, anyu-apu megunja, küldi őket dolgozni, de ezzel a mentalitással és tudással jó, ha nettó 80-90-et megkapnak. Megjegyzem ez sem rossz, majd megy az feljebb, csak tapasztalatot kell szerezni, de nagyon el vannak tévedve, meg el vannak ájulva maguktól.

2016. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Szerintem te nem vagy tisztában a tényekkel, IT-sből nincs annyi, mint a szemét (mérnökből sem, de IT-sből még inkább nem). Itt most nem az OKJ-s rendszergazdákra gondolok, hanem diplomás fejlesztőkre. Ők 80 ezret soha nem keresnek, ezt garantálom neked, én pl. diploma nélkül is 160 ezerrel kezdtem egy kis fejlesztő cégnél.
2016. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagyok eltévedve.

Én sem OKJ-sokra gondoltam.

A 80 ezer már más téma, azt hittem érthető, de ha nem, akkor most írom.

Én debreceni vagyok, itt az egyetem, van bőven infós is meg mérnök is.

Mérnökökkel dolgozom. Mindig van utánpótlás, sosincs az, hogy a meghirdetett pozíció üresen állna.

2016. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!