Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Idehaza miért nem működik a...

Idehaza miért nem működik a becsületkassza?

Figyelt kérdés

Egy autószerelő műhelyt működtetek egymagamban, és kíváncsiságképp két napig kipróbáltam, hogy az emberek önszántukból mennyit hajlandóak fizetni a szolgáltatásért. Az ötlet úgy merült fel, hogy rendszeresen voltak alkudozó kispénzü kliensek, akik alkudozni próbáltak a munkadíjon, és szívták a foguk, mikor megmondtam, hogy mennyibe fog kerülni a javítás.

Az eredmény elképesztő, mondom részleteket:

-2 nap alatt összesen 5 kliensem volt, és csak olyan munkát vállaltam, ami belefér a két napba.

-Pontosan napi 8 órát dolgoztam (ebédszünet nincs beleszámolva)

-Ezekkel a munkákkal normális díjszabással 85 ezret kereshettem volna


A végeredmény: 16órányi vállalkozói szakmunkával 9 ezer forintot kerestem! Ebből természetesen még lejön az adó, rezsi, stb.

Az 5 kliensből egyet kiemelnék az érdekesség kedvéért: egy 9 milliós prémium autón cseréltem olajat és szűrőket, amiért az öltönyös úriember ezer forintot fizetett!



2023. jan. 28. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Vagy becsület nincs, vagy kassza...
2023. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Az lenne a becsület, hogy 50 ezret kérsz egy szaros olajcseréért???
2023. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért, te becsületkasszás módszerrel mennyit fizetnél a fodrásznak? Vagy a gyereked óvónőjének?
2023. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 semmivel sem dolgozom drágábban a konkurenciánál, sőt! És azt sem mondtam, hogy nálam 50ezer egy szaros olajcsere. A prémium autóval volt a legkevesebb munkám az öt közül, de akkor sem tartom korrekt fizetségnek az ezer forintot.
2023. jan. 28. 16:04
 5/15 A kérdező kommentje:
A fodrásznak egész biztos nem fizetnék kevesebbet, mint ami egyébként is járna neki. Az ovónőnek pedig konkrétan semmit nem fizetek. Közalkalmazott, az adómból kapja a fizetését.
2023. jan. 28. 16:05
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
On today's episode of things that never happened
2023. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hihető a történet...ja, nem! És így számlát hogyé adtá? Az olajat is te álltad az olajcserénél? Garancia, meg hasonlók?
2023. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom, hogy a munkadíj volt becsületkasszás, ez nem vonatkozik a beszerzett alkatrészek árára. Számlát is ilyen egyszerűen adtam, ahol fel van tüntetve az ezer forintos munkadíj. Garancia ésatobbi ugyanúgy működik.
2023. jan. 28. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
5: magyarul te is leszarod, hogy mások munkája mennyit ér.
2023. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8. Akkor ennek semmi köze a becsületkasszához.

Te megcsináltad a szerelést, ő meg megmondta, h ennyit ad érte, te kiállítottad róla a számlát, a pénzt meg odaadták a kezedbe. Te csak szimplán balek vagy, hogy azt mondtad, h elég az 1000 ft.

2023. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!