Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Becsületkasszából kell adózni?

Becsületkasszából kell adózni?

Figyelt kérdés

A becsületkassza tulajdonképpen ajándék, ajándékból meg csak xszázezer felett kell adózni.


Műkörömépítést szeretnék gyakorolni minél többet, de nem tudom már tovább fizetni, hogy teljesen ingyen dolgozzak, muszáj anyagárat elkérnem.


Ha úgy hirdetem magam, hogy becsületkasszával készítek körmöket, akkor megbüntethetnek érte?

Személyesen elmondom mennyi az anyagár és az illető annyit fizet, amennyit gondol.


Gyakorlásra nem tudtam eddig jobbat kitalálni :S


2018. jan. 5. 13:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
A bevétel, az bevétel. Adózás szempontjából lényegtelen, hogy az milyen kassza.
2018. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj nincs semmi kiskapu? :S
2018. jan. 5. 15:28
 3/14 A kérdező kommentje:
Az orvosok is adóznak a hálapénzből? :D
2018. jan. 5. 15:30
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
És azt, hogyan tudják bizonyítani, hogy mennyi volt a becsületkasszába bedobva?
2018. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ahogy az utcazenész

De erről is tuti lehet nyilatkozatot írni, hogy a Kovács Rita nekem 2000 forintot adományozott, amikor nálam járt

2018. jan. 5. 16:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagy mint youtube-on az adományozas
2018. jan. 5. 16:27
 7/14 A kérdező kommentje:
A youtube lehet rossz példa, annak nem jártam pontosan utána
2018. jan. 5. 16:31
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Az utcazenész előadóművész, rá egy picit más szabályok vonatkoznak.

Sok öreg színész ezért is volt bajban, mert szinte semmit se vallottak be, nyugdíjat meg nem kaptak.


Ajándék után van illeték 35% azt hiszem.

2018. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az ajándékból csak egy bizonyos összeg felett kell adózni és az az összeghatár több100ezer forint felett van
2018. jan. 5. 20:29
 10/14 anonim válasza:
81%
Majd az APEH buzgómócsingjának bizonyítsd be, hogy ez ajándék, nem pedig valamilyen szolgáltatás ellenértéke, ha egyszer majd meglátogatnak.
2018. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!