Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Idehaza miért nem működik a...

Idehaza miért nem működik a becsületkassza?

Figyelt kérdés

Egy autószerelő műhelyt működtetek egymagamban, és kíváncsiságképp két napig kipróbáltam, hogy az emberek önszántukból mennyit hajlandóak fizetni a szolgáltatásért. Az ötlet úgy merült fel, hogy rendszeresen voltak alkudozó kispénzü kliensek, akik alkudozni próbáltak a munkadíjon, és szívták a foguk, mikor megmondtam, hogy mennyibe fog kerülni a javítás.

Az eredmény elképesztő, mondom részleteket:

-2 nap alatt összesen 5 kliensem volt, és csak olyan munkát vállaltam, ami belefér a két napba.

-Pontosan napi 8 órát dolgoztam (ebédszünet nincs beleszámolva)

-Ezekkel a munkákkal normális díjszabással 85 ezret kereshettem volna


A végeredmény: 16órányi vállalkozói szakmunkával 9 ezer forintot kerestem! Ebből természetesen még lejön az adó, rezsi, stb.

Az 5 kliensből egyet kiemelnék az érdekesség kedvéért: egy 9 milliós prémium autón cseréltem olajat és szűrőket, amiért az öltönyös úriember ezer forintot fizetett!



2023. jan. 28. 15:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg! Általaban borravalót is adok a fodrásznak, futárnak, stb. Vendéglátóhelyre ritkán járok, de rendszerint ott is adok borravalót. Boltban mindjuk nem szoktam borravalót adni, de soha nem is vásárolok. Közalkalmazottaknak pedig miért fizessek?
2023. jan. 28. 17:01
 12/15 anonim válasza:
0%
A becsületkassza működik, csak nem ilyen jellegű szolgáltatásoknál.
2023. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

Üdv a posztkommunista blokkban.

Egyébként végtelen nagy baromság ilyen helyzetre becsületkasszát bevezetni

2023. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%

Így van. Te tudod felmérni, hogy a munkád mennyit ér. A halandó nem. Persze a premium autóstól többet vártál volna, ki is emelted. Ő pont azért nem fizet, mert prémium autója van. Én sem fizettem volna többet önként.


Neked kell megmondani mennyiért dolgozol. Én úgy szoktam csinálni, hogy szigorúan ellenőrzöm, hogy ki tudja e fizetni a szolgáltatást. Alkudozni nem lehet.


A másik probléma, hogy nálunk nagyon sok olyan embernek van autója, akinek alig van pénze fenntartásra. Erre szoktam mondani, hogy az ő rossz döntése miatt miért nekem kellene kínlódni.

2023. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A becsületkassza a baráti és a különleges jelentőségű helyzetek okos kelléke. Se menyasszonytáncot nem vállaltál, se úrvacsora nem volt, gondolom legalábbis.
2023. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!