Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ügyfélkapuban láthatom az...

Az ügyfélkapuban láthatom az egyszerűsített bejelentéseimet is,mert én nem találom, akkor hol tudom megnézni ?

Figyelt kérdés
Azért szeretném tudni, mert ha nem voltam bejelentve, akkor a főnököm okiratot hamisított

2023. febr. 9. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"lkalmi munkavállalóként hogyan tudom ellenőrizni, hogy a munkáltató bejelentett a NAV felé?


A bejelentés megtétele vagy elmulasztása a foglalkoztató felelőssége, viszont a jelenlegi technikai lehetőségek biztosítják, hogy az alkalmi munkavállaló ügyfélkapun keresztül ellenőrizni tudja bejelentések teljesítését.


A lekérdezés az ebev.nav.gov.hu oldalra, az ügyfélkapus belépési adatokkal történő belépést követően a szolgáltatások -> biztosítotti/foglalkoztatotti bejelentések lekérdezése -> munkavállaló/foglalkoztatott lekérdezése menüpont alatt lehetséges. Ezt követően ki kell választani a foglalkoztatás típusánál az egyszerűsített foglalkoztatást, és be kell állítani az időszakot, amire a lekérdezést szeretnénk megtenni. Az elkészült dokumentum tartalmazza a munkáltató cég nevét és adószámát, a jogviszony kezdetét és jellegét (új vagy törölt) és a munkanapok számát is."

[link]

2023. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!