Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eldöntheti a munkáltató hogy...

Eldöntheti a munkáltató hogy kit részesit borravaloban?

Figyelt kérdés
Nalunk a helyzet az hogy gyujtjuk a borravalokat egy "dobozban" es honap vegen a vezeto kiosztja őket azzal arányosan hogy ki mennyit dolgozott abban a honapban. Ez azért igy mukodik mivel tobben dolgozunk de nem mindenki kasszaskent, ezért ők is részesüljenek. Én a Decemberi honapban nem kaptam egy foritott sem, és még nem is közölte csak amikor rákérdeztem volt e már akkor mondta hogy nem elégedett a munkámmal ezért nem kaptam.. de konkrétum nem volt. Van erre valami szabály hogy rendelkezhet-e a munkáltató a dolgozoknak járó borravaloval? Vagy hogy valakit kihagyhat az osztásból?

2023. febr. 11. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nyomorult egy fonok aki elveszi. Kasszazol? Hivatalosan ez a kasszasnak jarna es minden nap hazaviheti!


Egy szakacs pl sokkal magasabb orabert kap igy a kasszasnak jar a borravalo.


En a helyedben biztosan nem maradnek ilyen helyen. Ezek utan tudja a fonok hogy mivel lehet teged lekenyerezni. Es majd maskor is megteszi.

2023. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
A borravaló fekete pénz, nincs nyoma. Az elosztása is ennek megfelelő: a főnök annak adja, akinek akarja, mert nincs nyoma, hogy azt a pénzt bevételezte és gondolom, nem is adóztok belőle.
2023. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!