Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gépjármű használatának elszámo...

Gépjármű használatának elszámolásához kell-e tulajdonosnak lenni?

Figyelt kérdés

Munkaköröm megköveteli a saját gépjármű használatát, amelynek költségeit persze fizetnék a jogszabály alapján. Nem munkába járás céljára, hanem munkavégzésre kell használnom. El lehet-e számolni a bérelt kocsit, vagy feltétlenül saját tulajdonú kell, esetleg elég, ha üzembentartója vagyok?

Saját kocsim jelenleg nem üzemképes, apósomét kérném kölcsön, de ő már nem közeli hozzátartozóm.

Ha esetleg üzembentartó lennék, nekem megfelelő lenne ... de a nevemre átírás horribilis összeg lenne. Nem találok erről semmit. Lízingelt kocsi használatát is el lehet számolni?



2023. febr. 13. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
NAV üzemanyag normához nem kell tulajnak lenned. De ha nem a tiéd a cég, akkor miért is használod a saját kocsidat munkavégzésre???
2023. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-nek: azért, amiért a pizza és ételfutárok is a saját kocsijukat használják. Biztosíthatna a(z állami tulajdonú) cég is kocsit, de nincs nekik annyi.

A munkakör jellegéből kifolyólag megköveteli a kocsihasználatot.

Adnak hó végén egy kiküldetési rendelvényt, amire ráírom, hogy mentem a hónapban 940km-t, erre kifizetnek a vonatkozó jogszabályok alapján 9,5l/100km (fogyasztási normát, NAV által meghatározott) benzin áron és 15Ft/km kocsihasználati díjat.

Ez eddig vili, csak az nem vili, hogy csak saját (törzskönyvű) kocsi jó, -mert a jogszabály alapján saját és közeli hozzátartozó kocsija fogadható el (egyenesági rokon, illetve házastárs)- de esetleg, ha be vagyok jegyezve a forgalmiba, mint üzembentartó, vagy pl. bérelem a kocsit, vagy lízingelem, amikor is nem saját, az is jó lehet-e?

2023. febr. 14. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!