Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha már középkorú...

Mit tennétek, ha már középkorúak lennétek, és már van akkor egziszetncia ami hátralévő életetkben egy normális (nem pazarló) életre elég lenne?

Figyelt kérdés

Azért ez a kérdés, mert pár év és 50 vagyok. És talán életemben először összeszámolgattam mim is van, forintosítva mindent. És egy kicsit meglepődtem. Mert igazából sosem érdekelt a pénz, amit lehetett félretettem. És az sem boldogított ha drága autóval meg drága cucokkal villoghatok. És világ életemben szorgalmas voltam. Bár inkább munkaholizmusnak nevezném. Na utóbbinak most érett be a gyümölcse. Mind negatív és mind pozitív értelemben.


Nem nem vagyok gazdag, és nem is többszáz millóról van szó, bár jóval több mint egyszázról. Ez nam ez a troll kérdés hogy örököltem 300 millió mit kezdjek vele :) De amit pl belvárosi nagyobbacska lakást kaptam szüleimtől még ifjú koromban... hát ugye az sem kis érték már. Illetve nyilván amiatt is, hogy sosem kellett lakbérrel és hitellel küszködnöm, és mindig jó sok munkám volt, sikerült is félretenni. Talán a "félre" enyhe kifejezés :) Mondjuk úgy hogy egy jó IT-s fizetés jelentős részét.. amit más lakbérre/hitelre költött volna, az nálam "malacperselybe" került.


Viszont azért nem minden boldogság az életemben, sajnos a sok munka miatt sem életre szóló párkapcsolatra, sem gyerekem nem lett (pedig mindig szerettem volna)... De most ezt tegyük félre, a kérdés nem erre irányul.


Na szóval a magány negatívumát és az anyagiak pozitivumát most megpróbáltam összegyúrni. És eljátszottam a gondolattal, ha mondjuk mindent pénzzé tennék (ingatlan, ingóság, stb), akkor most a magas kamatok mellett 15 milló Ft/év kamattal számolhatnék. De ha kamat harmadolódna mondjuk hosszú távon, az sem kevés. És így felvetődött bennem. Ha se család, se gyerek... mi a pöcsömnek gyűjtögetni tovább? Főleg minek éjjel-nappal dolgozni? Egyáltalán minek dolgozni? Havi alaphangon 500e-700e forint kamatból ha nem is fényesen de azért egy személy "Kihúzza" :) Mondjuk ebben az esetben egy kis lakást is bérelni kell, hiszen az alapfeltevés hogy az el van adva. Vagy megteszem hogy mindig a világ más pontján éljek, persze nem nagy lábon. Esetleg néha tingli-tangli munkát bevállalva, csak amihez kedvem van. Szóval inkább szabdnak lenni, ha már így alakult az életem (aminek van jó és persze szomorú oldala is). Nagyjából senkitől és semmitől nem függeni az életem hátralévő részében.


Ti mit tennétek?



2023. febr. 18. 21:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Én a korai nyugdíjra szavazok.

Ugyan minek pazarolnád a hátralevõ idõdet arra, h másnak dolgozz?

Én is erre hajtok.

Ha nem lenne senki, egzotikus helyeken élnék.

2023. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Jól tetted, hajrá, nyugdijazd magad és kezdj el végre élni!
2023. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
9# Honduras, Madagascar, Barbados. Nyugdíj viszont Hollandia, Csehország, Franciaország.
2023. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13: És hogy működik az, hogy magánnyugdíjat fizetsz ott? Még Magyarországról se tudom, csak az államit.

És milyen feltételekkel fizetnek majd nyugdíjat? Lehet 3-4 országból is nyugdíjat kapni?

2023. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13: Valami normálisabb éghajlaton (max. 23 Celsius:)) nincs olcsó lakhely?
2023. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tök jó pro és kontrákat írtok. Sőt számomra nagyon bátorító hogy volt aki hasonló helyzetben, bele is vágott ebbe az életvitelbe.


Tényleg nem könnyű. Szüleim teljesen, én ugye fiatalon éltem meg a cuclizmus végét. Abban, a nem ugrálsz, örülj amid van. Ha nem rossz, ne változtass szemlélet volt. Apám egy tanácsára ma is emlékszem. Fiam legyen egy jó 8 órás munkád, dolgozz ugyanott nyugdíjig, legyen minden fix körülötted.


És azt gondolom hogy az emberek 99%-a is kb ezt a pályát írja le. És ehhez még hozzá is jön hogy ha valaki még anyagi gondokkal is küzd. És azt gondolom hogy ha valamit az emberek 99%-ban így csinálnak, az nem egyenes következménye hogy az jó... vagy nekem az a jó.


Nagyon csábít ez a lehetőség, de az eddigi életmszemléletemmel ellentéstes, "élesváltás" lenne... hogy mikor erre gondolok, akkor meg megijedek :D :D


Egyébként a saját lakás, bérelt lakás dilemmával eljátszottam gondolatban. Nagyjából úgy számoltam, hogy vehetnék 3 kis garzont Bp-n mondjuk. Ha egyben lakom, 2-őt kiadok akkor nagyságrendileg ugyannyira jönnék ki (2 x kapott lakbér+nem kifizetett lakbér) mint 5% éves kamat körül. Persze a banki tőke sosem nő, a lakások ára viszont előre láthatólag igen (vagy nem). Ez az előny a kamattal szemben. De a saját lakás viszont megint egy kötöttség! Vagy mind a hármat kiadni. De most ez nem a "mibe fektessek" kérdés. Azt maganak is ki tudom matekozni.



Persze... nem lustákodással tölteném az életem hátralévő felét :D

Főleg hogy minden felmenőm 90+ (van aki mejdnem 100) éves koráig élt. És pl apámnak és nekem is olyan a genetikája, hogy kb -10 év a korából (nála -20). Gondolkodásban dinamizmusban stb. Tehát felesleges volna elparazolni 30-40 jó évet :D

Alapvetően olyat csinálnék ami hobbi és boldoggá tesz (a nagy "baj", hogy jelenlegi munkám is ilyen = addikció), esetleg kis pénzt is hoz. Pl nemrég kezdtem zenét tanulni, különleges mozgásformákat tanulni. Ami eddig kimaradt az életemből (sőt komfortzónán kívűl voltak), és kb tökre érzem hogy boldogsággal tölt el. És miért ne csinálhatnám napi 16 órában, ha megteheném? Ráadásul úgy is egy-egy "szakmába vágó" munkát be is lehet lightosan vállalni. Főleg hogy az IT területen amit én csinálok, aztán a világ bármely pontján csinálhatnám kb :D :D


Miért 10 km2-en éljem az életem, mikor lehetne félmilliárd km2-en is? :D

2023. febr. 20. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!