Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SimplePay fizetésnél nektek...

SimplePay fizetésnél nektek sem küld SMS-t megerősítő kóddal, hanem rögtön vonja a pénzt?

Figyelt kérdés

Amikor először így jártam, megijedtem, mentem a bankomhoz, hogy állítsák be a két lépcsős azonosítást, azt mondták be van, de megcsinálták úgyra. Aztán legközelebb, amikor így fizettem, szintén SMS nélkül sikerült a fizetés, akkor is bementem a bankhoz, azt mondták, hogy valószínűleg a SimplePay szolgáltatás így működik (pedig korábban emlékszem, hogy mindig kaptam az SMS-ben a kódot).

A számlámról azóta sem tűnt el pénz, de mégis fura, mert ennek pont az lenne a lényege, hogy ne tudjon utalgatni az, aki ellopja a kártyámat, hogyha a telefon meg nálam van.



2023. febr. 22. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol már egyszer fizettél, ott egy ideig nem kér újra hitelesítés ugyanarról az eszközről. Ez normális.
2023. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

“A Simple-fiókhoz több fizetési megoldás is kapcsolódik, a Simple-fiókos, a Simple gyorsfizetés alkalmazással, a QR-kód és push notification alapú fizetések, illetve az Instant transzfer. Ezek esetében nem minden esetben van szükség az erős-ügyfélhitelesítésre, így gördülékenyebb lehet a fizetési folyamat.“


[link]

2023. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A gördülékenységgel csak az a baj, hogy ha ellopják, vagy elhagyom a tárcám, akkor eddig legalább tudtam, hogy nem tudják használni, mert rögtön kapom róla az SMS-t, illetve a megerősítő kódot. Így azért ez nem a legjobb megoldás.
2023. febr. 22. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondom UGYANAZON az eszközön. Ha nem csak a tárcádat, hanem a telefonodat is ellopják úgy, hogy a feloldómintát is tudják, max akkor lehet gáz.

Hiába csórnák el a kártyádat, ha idegen eszközön akarnak fizetni, akkor fogja kérni az SMS kódot. De persze ez csak EU-n belül érvényes, EU-n kívüli webshop most sem kér kódot.

2023. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hasi tasi sem kér kódot.
2023. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én most pont így jártam https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy.. és meg is ijedtem mert úgy emlékeztem hogy régebben mikor ilyennel fizettem akkor kért. mostmár nem tudom min múlik, mert gyakori vásárló biztos hogy nem vagyok, de nekem is egyből az adatok megadása után egyből vonta
2023. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem azóta sem kér semmit, pedig már hónapok óta fizetek úgy, hogy nem kell semmi megerősítés, szóval az "ideig nem kér" már úgy érzem jócskán letelt, amit az első hozzászóló írt.
2023. máj. 31. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!