Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdtél el megtaka...

Hány évesen kezdtél el megtakarítani, és mennyi a cél?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen kezdtem. Cél? Minél több.
2023. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33, ne menjek mínuszba.
2023. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kezdetektől fogva. Ilyen szempontokból (technikai, pénzügyi, racionalitást igénylő döntésekben) már kicsi koromtól kezdve kimagasló voltam.

Már kisiskolásként is, ha volt valami pénzem, azt félretettem.

15 évesen amikor először dolgozhattam hivatalosan is (az más kérdés hogy előtte is vállaltam feketén dolgokat), az első dolgom volt az első fizetésemnél beállítani egy csoportos megbízást, ami átvezet a megtakarítási számlámra, amihez kártya sem tartozott.

18 évesen pedig elkezdtem szétszórni, vettem állampapírokat, autónyeremény-betétkönyvet (kövezzetek meg érte, inflálódik, szinte esélytelen nyerni, de mégiscsak ott van biztonságban a háttérben, illetve a "hátha" faktor), illetve pár befektetési opciót a bankomnál.

Utána 19 évesen elkezdtem tőzsdézni, illetve aranyat is venni.


Most nem számolnék össze mindent, de jelenleg már eljutottam arra a szintre, hogy fontosabbnak tartom azt, hogy minél nagyobb legyen a kontrollom a lehetséges bevételeim felett, így elterelődtem abba az irányba, hogy a sima osztalékozás, trading helyett inkább a tulajdonjogot biztosító részvényeket vegyem, így van pár cég, aminek már az elnökségében benne vagyok magasabb részvényhányadokkal, illetve 4 cég amiben többségi részvényes vagyok.

Így sok dologban van vétójogom, illetve sok dologban én irányítok, ezáltal nem kell arra várnom hogy milyen évük lesz és így mit tudnak kiosztani a cégek, hanem konkrétan én irányítom a pénzügyeiket.


Cél az "konkrétan" nincs, inkább az számít hogy stabilan növekedjen, és fenn tudjam tartani a saját és a jövőbeli családom életszínvonalát.


25/F

2023. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19 évesen, az első fizetésemtől.


Cél, hogy a tőke termeljen annyit, hogy ne kelljen dolgoznom soha többet és átlag feletti szinten meg tudjak élni én is, és a családom is.

2023. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es! Hány éves vagy most, és mennyi ideig kell még dolgoznod számításaid szerint?
2023. febr. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!