Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen trükkökkel spórolsz?

Milyen trükkökkel spórolsz?

Figyelt kérdés

Mióta megy fel mindennek az ára, sajnos egyre jobban meg kell fognunk a pénzt. Szeretnék minél többet félretenni ehhez gyűjtök ötleteket. Eddig nem kellett odafigyelnünk, átlagon felüli a jövedelmünk, de mivel 4 hónap múlva már gyeden leszek, addig szeretnénk nagyon sokat félretenni, hiszen a gyed maximalizált:(


Eddig a napi/2naponta főzés vált be, havi 2x van nagybevásárlás, mert 1 teljes hónapra előre nem tudtunk eddig előre gondolkodni, sokminden ránkromlott pl joghurtok, grillsajt stb, vagy sokmindent fel se használtunk.


Nincs felesleges cuccok vásárlása, havi 1x van nagyobb program pl játszóház.


A telefoncsomagomat eggyel kisebbre cseréltem


Hónap utolsó hetében már nem veszünk semmit, a fagyasztott cuccokkat esszük(pl addig a maradék kenyerek is mennek este a fagyasztóba)


Ami pénz megmarad hó utolsó napján, azt mind utalom a másik(megtakarítási) számlára ( eddig mindig átvittuk a következő hóra, de így mindig el lett az is költve. Hónap elején utalunk egy összeget, de sosem növeltem meg, ha maradt pl előző hónapról, így az elfolyt)


Ha kapunk ajándék pénzt pl szulinapra, az megy félre



Eddig ezeket találtam ki, mikkel lehetne még megfogni a pénzt?



2023. jan. 30. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Hat sehogy. Van az a szint, ahol már az alap dolgokat fogod visszavenni. Pl palmolive tusfurdo?! Ugyan kérlek. Isana. Legolcsóbb akciós pultos kajak. Grill sajt?! Haha. Na szóval van egy bizonyos szint ami alá most úgysem fogsz menni csak ha rá leszel kényszerülve. De amúgy a spar és a Tesco alkalmazásokban néha vannak jó kuponok.
2023. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez a kuponos dolog is jó ötlet. Általában Lidlben és Auchanban vásarolunk. Gyerekeknek rossmannban, ott már felfedeztem a kuponokat :)

A rossmanos pelusra lecseréltük a pamperst, de szerintem nagyon jó minőségű, a popsijuk is bírja

2023. jan. 30. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen a Rossmann és dm saját márkás cuccok nem rosszak egyébként.
2023. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rászoktunk, hogy online bevásárolunk az Auchannál. Egyrészt nem megy el vele egy csomó idő, másrészt nem csábul el az ember jövet menet egy kis erre meg arra, mert éppen az is akciós, harmadrészt meg egységár szerint sorba lehet rendezni a termékeket és akkor 2 mp alatt kiderül, hogy az akciósnál van jobb ár-érték arány is néha. Minden az ember arcába van tolva gyakorlatilag.

Hetente egy bevásárlás van így, előtte mindig megnézzük az akciókat és megpróbálunk arra heti menüt tervezni.

Tőlünk egyébként 20 perc az Auchan, kiszámoltuk, hogy a benya 2 ezer forint körül jön ki, a házhozszállítás meg 850, hopp már ezen is spóroltunk. :D

Lidl-be és Ecofamilybe szoktam még elmenni (anya kikapcs), az is egy nagybevásárlás, akkor megveszem az olyan termékeket nagyobb tételben, amiket ott szeretünk. Pl. a múltkor az Auchanban az àltalunk használt öblítő akciósan volt 2500 ft, az ecoban ez 1990. 500 forintért azért már lehajol az ember és ez akkor csak egy termék.

Mindig előre összeírom mit fogunk venni és igyekszem nem elcsábulni, meg össze-vissza kattintgatni. :D

Rossmanó akciókat is szoktam nézegetni, pelenkát pedig 2-3 havit veszek meg egyszerre, ha éppen nagyon jó áron van valahol. Megvan a kedvenc típus, Emagon, Pepitán szokott néha lenni, gyorsan fogy is ilyenkor a készlet.

Kevesebbett jövünk-megyünk és ha tudom, hogy valami kelleni fog majd a gyereknek, de csak egy év múlva és most van naaagggyon jó akcióban, akkor megvesszük, eltároljuk. Úgyis az a tendencia, hogy jövőre már sokkal drágább lesz. Mondjuk így vettem etetőszéket egy blackfriday akcióban, vagy kis asztalt, székekkel, meg ilyesmik.

Egyébként közel sincs akkora baj, mint amennyire összehúztuk a gatyaszárat, de a gyed max az én bevételemnek is kicsi hányada és lélektanilag sz*rul viselem. Megszoktam, hogy marad a fizetésemből hó végére kényelmes életszínvonal mellett is és most is próbálnám növelni kicsit a megtakarításainkat, ha nem is olyan ütemben, mint korábban...

2023. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyunk mi is, a csed időszakot nagyon meg akarom tolni megtakarítás ügyileg, mert a gyed gatya lesz sajnos, dolgozni meg nem akarok visszamenni még ha nem muszáj, mert szeretnék velük lenni legalább 2 éves korig.
2023. jan. 30. 20:04
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
4 vagyok, ismerős. Mégegy dolog. Vettünk egy kenyérsütőt. Nálunk nagyon gyorsan fogy a kenyér és 700-800 ft töredékéért kijön egy közel 1 kilós. Nem mellesleg tök finom. 50 db kenyér és visszajött az ára. Huszonpáradiknál tartunk, de ki számolja... XD
2023. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Az a trükk, hogy a bevételemet növelem. Nem spórolunk, főleg nem az élelmiszeren.
2023. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Más esetben nekem is ez trükk. Viszont a gyedet nem fogom tudni növelni. Ahhoz meg még kicsi szerintem egy fél éves baba, hogy elmenjek dolgozni. Férjem cége növelte a fizuját, de nem az infláció mértékének megfelelően. De köszönöm a cinizmust
2023. jan. 30. 20:50
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Én nem fodrászhoz járok, hanem letolom a hajam géppel.


Nem utazási irodával, hanem saját szervezés útján megyek nyaralni.


Nem veszek ingatlant magyarországon mert túlárazott a szaporító kölcsönök miatt, nagyon gyenge hozamú befektetés így - inkább értékpapírokba fektetek.


A befektetések terén igyekszem akciókkal elkerülni a vételi jutalékokat, a folyó költségek minimalizálása érdekében vagy közvetlen részvénybefektetéseket végzek, vagy alacsony költséghányaddal működő ETF-eket. Állampapírt nem a brokernél veszek, hanem az államkincstárnál. Olyan bankszámlacsomagom van, aminek az alapfunkciói (átutalás, számlavezetés) ingyenesek. Devizát a Revolut számlákon konvertálok jutalékmentesen középárfolyamon.


Nem vállalok gyereket mert rohadt drága fenntartani, a babaváró is csak részben térítené meg a totál anyagi csődöt.


Egészségügyi költségeket egészségpénztáron keresztül finanszírozok.


Nincs autóm, így nem kell a milliós vételáron felül a benzin, szerviz ilyen adó-olyan adó, biztosítás költségeit viselni, tömegközlekedek.


Nem veszek kondibérletet, hanem kondiparkban edzek, tök ingyen.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe de mindennel nagyon fillérbszó vagyok.:D

2023. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem nagyon különböző az életmódunk. Először csodálkoztam is, miért válaszoltal, hiszen direkt a gyereknevelés/egyéb kategóriaba irtam ki, hiszen csaladanyák trükkjei erdekeltek. De gyik atpakolta a kérdést. Ettől függ Köszönöm a választ bár számomra annyira nem releváns, nem tudom miért kellett attenni a kerdest...
2023. jan. 30. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!