Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 évesen lehet, gyermekvédelm...

CukrosVirsli kérdése:

18 évesen lehet, gyermekvédelmi kedvezmény, vagy vmi gyorssegély? Vagy valami amiböl pénzem lesz? Okmányiroda vagy gyermekjoléti? Lehetséges e valami hasonló?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
munka !?
2010. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te mire fel kapnál? Egyedül állsz a világban? Árva vagy? Tehát ez így egy kicsit érthetetlen számomra, hogy milyen indokkal kérnél? Okmányirodában viszont biztos, hogy nem. Ha jár valami, akkor azt a helyi önkormányzat szociális osztályán lehet kérni, de ez is elbírálás kérdése.

Ha önellátó vagy, és van lakásod, ahol életvitelszerűen laksz, akkor arra kaphatsz lakástámogatást, csatorna díj kompenzációt, ha te fűtöd, akkor tűzifa hozzájárulást.

Szóval sok aspektusa van a dolognak.

Ha a szüleiddel, vagy csak az egyikkel élsz, és nappali tagozaton tanulsz, akkor kaphatsz rendkívüli gyermekvédelmit, vagy rendszereset, vagy sok minden mást, de csak akkor ha az egy főre jutó jövedelem nem halad meg egy bizonyos összeghatárt.


Szóval ha nem akarod leírni, hogy milyen jogcímre pályázol, akkor csak így általánosságban mondtam ezt a pár dolgot, egyébként a szociális osztályon adnak felvilágosítást és segítséget is.

2010. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

növérem mondta h lehet igényelni amit félévente 30 ezret adnak öszzviszz!!

nemtudom hogy müködik ez azért kérdeztem,hogy lehet e valami hasonló dolog !!simán nappali tagozatos vagyok

nagycsaládosok vagyunk ha ez számit,

2010. okt. 5. 19:09
 4/5 Son válasza:
DOLGOZNI.nem pedig a kormánytol meg mástól kunyizni az ingyenpénzt.
2010. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Diákmunka!!!
2010. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!