Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az exem megcsalt eljegyzés...

Tusi8862 kérdése:

Az exem megcsalt eljegyzés után két héttel, ezért eladom az eljegyzési gyűrűmet, hol tudom a legtöbbet kapni érte?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 15:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
1%
10. Nem mindenki a filmekből tájékozódik, drága barátom!
2023. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Zálogház ad érte legkevesebbet.

Próbáld meg ismerősnek eladni, vagy hirdesd meg.

Fazon alapján kb. megnézheted mennyi volt új korában.

2023. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és egyetértek azokkal a hozzászólókkal akik nem tartják helyesnek hogy megcsalás után még vissza adjuk a másiknak a gyűrűt. Ez egy vicc lenne. Fogalmam sincs hogy hol élnek azok akik ezt tartják normálisnak hogy megcsalás után még ajándékozzuk meg a megcsalót egy gyűrűvel. Akik értették a kérdést és arra válaszoltak azoknak pedig köszönöm.
2023. febr. 28. 16:18
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
#11 Akkor tényleg nem értem a félreinformáltságotok okát.
2023. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

Ha te mondjuk debreceni vagy, és én 100 forinttal jobb árat tudok írni, de Kaposváron, akkor leutazol oda?

Aranyat eladni boltnak csakis veszteséggel tudsz. Annak az árnak, amelyért a cég el tudja adni, jobb esetben is csak a felét fogja kínálni.

És nem mindegy, mit vesz: fémet vagy ékszert.

Ha a gyűrűt veszi meg, többet ad érte, mintha csak a benne levő fémet vásárolná meg.

És lehet az egyik értékbecslő ennyit mond, a másik annyit, azonos helyen belül.

Annyi biztos, hogy a zálogház adja a legkevesebbet.

Az ékszerboltok nem mindegyik vásárol is, de ahol igen, azok körében is nagy szórós van.


***Drága hölgy! Az jegygyűrű intézménye több évezredre nyúlik vissza talán, de több évszázad az biztos.

Azt jelképezi, hogy egybe fognak kelni, együvé tartoznak, együtt akarnak élni életük végéig, és Isten előtt erről fogadalmat is készülnek tenni.

(Ne tessék közbeszólni).

Ha a jegyesség felbomlik, erkölcsi kötelesség azt visszaadni. Ez is jelképezi a jegyesség megszűntét.

Nem te adsz valamit neki, hanem csak azt adod vissza, amit tőle kaptál. Anyagi veszteség nem ér.

Persze tudom, modern világ, pap sem kell már, meg az örökké az gyakran csak pár év. De akkor meg gyűrű sem kell.

2023. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ettől függetlenül ha engem megcsalnának, nekem se a pénze, se semmilye nem kellene, mert b.sznám hozzá mindenét amit nekem adott, mint a huzat.


Azért önbecsülésem nekem is van és rám ne mondja senki, hogy "bezzeg a pénz amit az xy-nért kapott az jó volt neki". Kell a kutyának a gyűrűje, vagy az általa szerzett pénz. Mert most igazából simán rámondhatja, hogy annyira nem viselt meg téged sem a megcsalás, ha a zálogházba be tudtad vinni a gyűrűt, akkor annyira nem fogtál padlót. Ami nyilván igaz is. Na mind1, én biztosan nem profitálnék az ő megcsalásából, inkább hozzábasznám aztán mondanám neki, hogy kb. ennyit érsz. De nyilván azt csinálsz amit akarsz.

2023. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
82%

"Ha a jegyesség felbomlik, erkölcsi kötelesség azt visszaadni."

És hol volt az a nagy erkölcsösség az ex részéről, amikor megcsalta a menyasszonyát?

A vőlegénye félre.k.ú.r, de ő legyen erkölcsös?

A fenét, azt csinál a gyűrűvel, amit akar. Ha pénzzé akarja tenni, akkor tegye azt. Ez jóval nagyobb pofáncsapás az exnek, amit meg is érdemel azután, amit tett. Ha visszakapná, még jól is járna, majd odaadná a következő csajnak.

2023. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja, hány csajt jegyzett már el ugyanezzel a gyűrűvel.
2023. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mégis honnan a fenéből tudjuk hogy hol. Azt se írtad le, hogy hol laksz. Nem mindegy hogy egy kis bivalybaxnádi falu ahol 1 zálogos van, és bele kell kalkulálni az utiköltséget is vagy Pesten, ahol van millió meg egy ilyen hely ahol beveszik.
2023. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt tudnod kéne rutinból ha ebből élsz hogy eljegyési gyűrűket adsz el sorban.
2023. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!