Fiverr 2023-ban?

Figyelt kérdés

A napokban gondolkoztam azon, hogy 1-2 dologba egész jó és minőségi munkát végzek és mi lenne, ha ezt eladnám. Ezért keresgéltem a neten és rátaláltam a Fiverr-re, amiről felmerült néhány kérdésem.


Először is maga a pénzügyi és adózás része hogyan működik? KATÁsnak kell lenni, azt tudom, de egész addig sajnálok 50 ezret kidobni, amíg ennek legalább 1.5-2x vissza nem látok. Tehát ki lehet-e "játszani" a rendszert, hogy addig, amíg a bevételek nem pluszosak KATA esetén, addig nem kötök KATÁt? Itt azt értem, hogy pl van-e olyan X határérték keret, amit magánszemélyként még enged a törvény évvégi leadózás esetén és nem ütközik vele szembe.

További kérdések még, hogy

Mennyit kell adózni ezután? (30%-ot hallottam, de nem tudom igaz-e)

Mennyit von le a Fiverr? (hallottam olyanról hogy 80-20 arányban vannak, tehát a kiírt pénz 80%-át kapnám)

Mennyire macerás belevágni az egészbe?

Ha tapasztalatok vannak, akkor azok milyenek?


Bocsánat, ha sok a hülyeség benne, de elég sok a homály a témában és ezért folyamodok/folyamodtam itt megkérdezni.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 5. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudtommal KATA-ként nem állíthatsz ki cég fele számlát.. ez volt a probléma legutóbb, hogy a wolt futárosok így nem lehetnek KATÁ-ok. viszont te a "Fiverr International Ltd"-nek állítod ki a számlát, még akkor is ha nem postázod el nekik, mivel ők utalnak neked. Szóval ez max tételes költségelszámolással működik.


Amíg nem jelenik meg a bankszámládon, addig nem minősül keresetnek sem pénznek, max belső egyenleg.


Igen, 80%-át kapod meg a vételárnak.


"van-e olyan X határérték keret, amit magánszemélyként még enged a törvény évvégi leadózás esetén"


Nincs.


"Mennyire macerás belevágni az egészbe?"


Semennyire. Ha macerának érzed, nem foglalkozol vele szívesen, akkor úgyse fogsz vele egy fillért se keresni.


"Ha tapasztalatok vannak, akkor azok milyenek?"


Pozitív. Bár én mint várásló vagyok ott. Rengeteg jó szakember van fillérekért, a rengeteg sok kókler között, akikkel öröm együtt dolgozni.

2023. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most már szerintem mindent meg is tudtam.
2023. márc. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!