Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Pokerstars weboldalon...

A Pokerstars weboldalon megnyert nyereményből, kell adózni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve használom az oldalt, és már egy kisebb összeg van is rajta, amit kiszeretnék venni, de Pokerstars belső oldalán nem találtam infót az adózásról. Meggondolatlan voltam, hogy csak most kezdek ezen agyalni.

Utána néztem a neten, de az egyik oldalon azt írják hogy igen, a másikon meg hogy, ez weboldal és ország függő.

Saját tapasztalatok valakinek?

Köszönöm.



2023. márc. 19. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
igen kell.
2023. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt is a 27% adót kell kifizetni, minden egyes kifizetésért?

Pontosan mi ennek a menete, bemegyek NAV-hoz és ott elmondom hogy nyertem pénzt egy online póker weboldalon, vagy máshogyan történik az adózás?

2023. márc. 19. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kicsi összeg? Mert ha pár száz dollár, akkor a kutyát nem fogja érdekelni. De persze igen, szabály szerint kellene 10 $ után is adózni.
2023. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom kell-e sosem adóztam utána a kutyát nem érdekelte én meg emiatt biztos hogy nem fogok külön könyvelőt meg apámfszát felkeresni. Ha valami nem tetszik keressen fel a NAV. Egyébként pár ezer dolláros összeg kifizetéséről volt szó.
2023. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 27az az afa.ugy gondolod forgalmi adot kell fizetned?


Nem.


Szja 15% plusz szocho 15,5%

A kifizetest koveto negyedevben adoeloleget kell fizetni. De használd a googlet. Szerencsejatek adozas nem legalizalt oldalon. Van egy csomo cikk.



De ha nem milliokrol van szó akkor en nem tennem.


A tuzolto csavo aki az unibeten a multheten megnyerte a dreamdrop 2,4millio euros jackpotjat nyilvan nem tudja elsunyulni. Foleg hogy komoly hir lett belole.

2023. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor nekem ezt kellene kifizetni negyedévente, ezt a Szja 15% plusz szocho 15,5% ??

Keresgettem a google segítségével , ebben a témakörben, de nagyon megoszlanak a vélemények erről.

Nem milliokról van szó, csak 4800 dollár van bent, átszámolva forintba az sem kevés. Mégis csak érdekelne, hogy mennyit adózzak, ebből az összegből.

2023. márc. 20. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Adoeloleget kell fizetned. Mert ugye az adozas idoszak tavasz. De ha te juniusban veszel ki penzt az allam nem akar varni kovetkezo ev tavaszaig mig bevallod es befizeted. Ezert a kovetkezo negyedevben fizeted meg az elotte levo kifizetes(ek) utan az szja eloleget. Plusz a szochot.


[link]


A kivett penz 87%a lesz az adoalap. Ennek kell a 15+13%at megfizetni a kovetkezo negyedevben. Nem 15,5 a szocho ezekszerint.


Ehhez kell konyvelo.


Mondjuk 5000dodonal kb 1220dodora jon ki a dolog. Tehat kb 25%ot buksz.


Te dontod el megeri e kockaztatni vagy sem.

2023. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!