Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megkeresni egy...

Hogyan lehet megkeresni egy 60 millió Ft-os ház árát 5 éven belül hitel és kölcsön nélkül?

Figyelt kérdés
Lehetséges ez? Nézegetem a lakásárakat és döbbenetes. Egyszerűen nem tudom elképzelni miért nem érdemlem én ezt meg. Valószínűleg a túlnépesedés miatt vannak ilyen árak és bérek, de az is lehet, hogy egyedül maradnék benne, akkor meg minek nekem.

2023. márc. 25. 20:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Átlagembernek sehogy. 5 év az 12 hónap. Ami azt jelenti hogy kereken 1 millát kellene spórolni havonta hozzá. Olyan 1,5 milliós fizetésnél talán lehet esély. Alatta nem.
2023. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Elírtam. "5 év az 60 hónap"* a többi stimmel.
2023. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
60%

Hol kerül egy 1 fős lakóingatlan 60 millióba?

Budapest belvárosában is 18 M-tól vannak.


"Egyszerűen nem tudom elképzelni miért nem érdemlem én ezt meg."

Ugyanazért, amiért a többi ember sem.

2023. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem 30 évesen kell beköltöznöd álmaid otthonába.


Az emberek többsége először vesze egy kisebbet. 10 év múlva eladja, és költözik egy nagyobba.

És igen ugyanezek az emberek hitellel oldják meg az első lakást is, meg a későbbi költözést is.


Én hitellel vettem 6 éve az első lakásomat. A hitel kifizetve, bármikor eladhatom és költözhetek tovább, amikor akarok.

Minek vártam volna még 15 évet, hogy ugyanezt hitel nélkül megvegyem? Sokkal előrébb tartok, hogy kihasználtam az alacsony kamatokat.

2023. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
19%

pl úgy, hogy nem fix munkaidőben dolgozol fix fizetését.


Nem mindegy, hogy egy munkahelyen dolgozol és a főnöködnek termelsz évente 180 millió profitot, vagy saját magadnak dolgozol, és az alkalmazottak neked termelik ezt a pénzt.


Ez csak a magyar átlagfizetéshez képest sok pénz. amcsinknál potom 167 000 $. 4-5 év alatt megkeresi ezt a pénzt még egy átlag alkalmazott is.

2023. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
49%

Pl. úgy, hogy annyit keresel, hogy ennyi megtakarítást össze tudj szedni ennyi idő alatt. Ez nyilván az emberek töredékének megy csak úgy (régen sem 5 év alatt rakták össze egy ház árát amúgy).


#5: Csak az átlag alkalmazott nem 167k-ért, hanem 500k-ért kapná meg a hasonló ingatlant.

2023. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen ritka hogy 5 év alatt megkeresse egy ember egy ingatlan árát. Jellemzően 5-10 évig spórolnak majd 10-20 évig fizetik a hitelt.

Földön kell járni és a lehetőségeidhez igazítani az igényeket.

2023. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
Külföldön élünk, jól kereső ismerőseim is hitelre vettek lakást, házat. Nővérem vállalkozó, öcsém programozó, és ők is hitelre vették. Mi Magyarországon egy kicsi, zártkerti házban kezdtük, majd külföld, albérlet, spórolás az önerőre, aztán hitel. Nem 60 milliós házzal kell kezdeni.
2023. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
mindketten ha mérnökök és 1m nettót keres.
2023. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
52%
Feltételezem, hogy nincs jelentős tőkéd ha ezt a kérdést feltetted. Innentől kezdve csak kb. havi egymilliós megtakarítás vagy vagyonnövekmény kell. Ehhez sem hazai, sem külföldi viszonylatban nem lesz elég a kemény munka. Valamihez érteni kell nagyon hogy megfizessék a tudásod. A másik lehetőség a kockázatvállalás és a szerencse kedvező kombinációja, de ehhez is tőke kell és meglehetősen rosszak az esélyek.
2023. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!