Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kellékszavatossági jogról...

Peca1000 kérdése:

Kellékszavatossági jogról lemondathatom a vevőt használt cikkek eladásánál?

Figyelt kérdés

A törvény szerint 2 év (minimum 1 évre levihető ) kellékszavatossági jog jár a vevőnek, ha használt terméket vesz kereskedőtől.


Én interneten szeretnék használt számítógépeket, laptopokat, és alkatrészeiket árulni, bolti kereskedelmet nem folytatnék.


Ezek jobbára tizenéves gépek, de néha bejön pár fiatalabb is.


Ha én a hirdetésben jelzem, hogy csak akkor adom el a vevőnek, ha lemond a kellékszavatosság jogáról a termék bizonytalan előélete, kora, alkatrészbeli ellátottsága miatt, ezt én megtehetem?


Számlát nyilván írnék róla, és megjegyzésben is szerepeltetném ezt a szöveget, hogy ennek tudatában vette meg a vevő.



2023. márc. 25. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez maximum akkor menne, ha a bolti ár negyedéért adnád. Ha pl. A bolti ár feléért adnád, akkor már nem vennék meg, mert ki tudja, hogy mi az előélete és ha hnap nem kapcsol be, nem tud vele mit kezdeni.
2023. júl. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!