Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismerősömtől kéri egy idegen...

Ismerősömtől kéri egy idegen a bankkártya számát . Egy összeget szeretne utalni neki. Google fordítóval írt neki, csaló lehet? Visszaélhet a bank kártyájával-adataival? Esetleg lelophatják a pénzt bármi úton a bankkártyáról?

Figyelt kérdés

Csak utalna, nem kér cserébe semmit sem.

Azt kéri a levélben hogy az ügyvédjével vegye fel a kapcsolatot.

Az adományozó(francia nő) rákos betegnek adja ki magát .

Aki fogadná a pénzt nincs jó anyagi helyzetben és van egy komoly betegsége.

Vissza élhetnek a bank kártyájával így ?



#Bank kartyára utalás
2023. márc. 26. 05:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd kérnék mást is. De ha már fel is fogtatok, higy csalás akkor miért foglalkoztok vele?!
2023. márc. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Tuti, hogy csalás. A bankkártya számmal tud vásárolni és lenullázni z bankszámlát.

Semmiképpen se adja meg a bankkártya számát senkinek sem.


(Éppen emiatt, az én bankkártyáimon egy vékony papircsik takarja a számokat, igy sem a biztonsági kamera, sem a mögöttem sorban álló nem tudja leolvasni a számokat. Vagy tíz évvel ezelőtt egy benzinkútnál a biztonsági őr lopta el a kártyaszámomat, kamerán leleste a számokat - nem csak az enyémet. A rendőrök mondták, hogy érdemes fedni a számokat, mert a google-szemüveggel is csináltak már bankkártya-szám lopást.)

2023. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy a bankszámla számra lehet utalni (és nem pedig a bankkártya számra), így ez biztosan csalás és valószínűleg vissza akar élni vele, hiszen ezt követően amint megtudja a lejárati dátumot és a hátulján lévő kódot, már annyi pénzt leemelhet a bankszámláról, amennyit csak akar. Ne légy naiv, hogy egy ismeretlen "rákos nő" segíteni akar random jóskának.
2023. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#3

Vannak prepaid-kartyak, aminel a bankkartyara utalsz, nem a bankszamlara.


Kerdezo, ez vaskos csalas, nehogy megadjatok a bankszamla szamot, mert minuszba leviszik a szamladat, kb 5 perc alatt.

2023. márc. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen csalo, ha nem hiszitek adjatok meg az adatokat
2023. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen csalókat szívatni szoktam. Írj neki kamu bankkártyaszámot, hamis CVC kóddal és hamis pinkóddal. Hagyj szenvedjen.
2023. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
hihetetlen hogy még mindig ilyen tudatlanságban vannak egyesek..
2023. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Utaláshoz BANKSZÁMLASZÁM kell és nem a bankkártya száma!!!!!
2023. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a bankkártya számás soha nem adjuk ki, ez alap!
2023. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen ahogy írtátok a bank kártya számot nem szabad kiadni.

(Ismerősömmel játszák ezt messengeren írt neki a világ végéről egy külföldi nő)

Én azt mondtam neki,én nem merném kiadni a számot semmi esetre sem.

De szerencsétlen olyan eljeseredett hogy nem tud menni melózni a betegsége miatt hogy minden követ meg mozgat h pénzhez jusson..

2023. márc. 26. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!