Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 8 éve dolgozok a jelenlegi...

Ha 8 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyem és épp munkát váltok, utolsó munkanapom április 28 (péntek), az új helyen pedig május 2-vel (szerződés szerint máj 1) (kedd) kezdek, tudom a munkanélkülit igényelni?

Figyelt kérdés
Vagy ebben az esetben nem, hiába ott lesz az ápr 29-30, mint "üres" nap, bár hétvége. Erre nincs kiskapu?
2023. ápr. 1. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan, két nap munkanélküliért, elmész, sorba állsz, papírokat töltesz?


Nem, egyébként nem tudod.

2023. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hittem egyben fizetik ki az összeget ami jár.

Amúgy meg kva sokat adózok, néha jó lenne valamit vissza is kapni. :D

2023. ápr. 1. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Tudod igényelni és kifizetik a teljes összeg 80%-t
2023. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Igen tudod. Akár 1 napra is jogosult lehetsz álláskeresési járadékra. Ha jogosult vagy rá, és nem muszáj, ne hagy ott az államnak (ezt se).
2023. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Amíg van munkaviszonyod (nem az utolsó munkában töltött napod számít, hanem a munkaviszonyod utolsó napja és a kettő nem feltétlen ugyanaz) nem jelentkezhetsz álláskeresőnek.

Ha az utolsó munkanapod egyben a munkaviszonyod utolsó napja is, akkor leghamarabb április 29-én kérhetnéd az álláskeresőként nyilvántartásba vételed. Mivel az szombat, ténylegesen leghamarabb május 2-án jelentkezhetnél a munkaügyiben, de akkor már munkaviszonyod lesz.

El fognak hajtani, mint a legyet, mert április 28-án még van munkaviszonyod, 29 és 30 hétvége, május 1 ünnepnap, május 2-án pedig már van munkaviszonyod. (sőt, már május 1-től)

2023. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem sem tudod igényelni, mivel a munkaviszony lejárat utáni munkanapon tudnád, ha akkor még nem lenne munkád, de neked akkor már lesz.
2023. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Az ellátásra jogosultságot a kérelem benyújtásának napjával bírálják el. Ha ez ünnepnap, akkor az ünnepnappal.

Ha személyesen akarja intézni, akkor nyilván "lemarad" róla. Viszont a kérelmet már ügyfélkapun keresztül is be lehet nyújtani. Ha a kérelmet május 01-jén nyújtja be ügyfélkapun keresztül, akkor május 01-jére vizsgálják az ellátásra jogosultságát, hiába ünnepnap.

2023. ápr. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megkaptad a pénzt?
2023. okt. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szaladgáltam utána végül a majus 1 unnepnap miatt nem lattam ra eselyt h lenne idom elintezni sajnos.
nov. 19. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!