Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelenleg van munkaviszonyom....

Jelenleg van munkaviszonyom. Ha bemegyek így a munkaügyi központba meg tudják mondani hogy mennyi összegű munkanélküli segélyt kapnék és milyen hosszú ideig, ha mondjuk január utolsó napjával felmondanák a jelenlegi munkahelyemen? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Utálom a jelenlegi 3 szakos melóm, levelezős egyetemista vagyok, júniusba államvizsgázok ha minden jól megy, tavasszal szeretném megírni a záró dolgozatomat is, és az angolra is rá akarok feküdni, júniusig annyi pénz is elég hogy pont kijöjjek, nem tervezek most költeni kb semmire.

Tavaly július óta dolgozom itt, tehát másfél év munkaviszonyom van, előtte nem dolgoztam, és soha nem is vettem fel munkanélküli segélyt. A brutto fizetésem jelenleg 340.000 Ft.


Ahogy én kalkulálok kapnék kb másfél hónapig segélyt, csak nem tudom milyen összegben kapnék, illetve hogy ebbe az időbe alkalmi munkát vállalhatnék-e.


2021. dec. 14. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Alkalmi munkát vállalhatsz, egyszerűsített foglalkoztatással.


50 körüli napra fog járni.

Max összege a minimálbér, ha jövőre veszed igénybe, akkor br 200e/hó lesz az összeg, ebből 25% levonás lesz, tehát nettó 150e.

2021. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az egyes írja.

10 nap munkaviszonyonként 1 napig jár, ha 507 napot dolgoztál, akkor 50 napig.

Az összege az elmúlt 4 negyedéves fizud 60%-a, de max a minimálbér, így te kb a bruttó 200-at fogod kapni, és ebből 25% jön le.

2021. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A kalkulátor azt dobja ki, hogy a felmondásom dátumánál 3 hónappakl később kapom csak az első segélyt, amit nem értek. Úgy tudtam, meg ismerősöktől azt hallottam, hogy a felmondást követő hónapban már folyósítják a segélyt amint megvan az elbírálás, nem csak hónapokkal később.

2021. dec. 15. 03:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se értettem a kalkulátort, de baromság, azonnal kérheted. Ha februárban igényled, március elején kapod a pénzt.
2021. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Mostani helyzetben sokra megy az ember 2 hónapnyi segéllyel :D
2021. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!