Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet venni a...

Szerintetek jó ötlet venni a kislányomnak egy Cartier (arany) karórát ? Úgy értem mit gondoltok befektetési szempontból ez jó ötlet lenne-e ? Emelkedne-e a karóra értéke idővel ?

Figyelt kérdés

Link a példa kedvéért:


[link]


Nem biztos hogy pont ezt szeretném.


Érdemes-e részvények helyett, vagy fizikai arany helyett egy luxus márka karórájába fektetni ?



2023. ápr. 2. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképp. A karórák ára fluktuál. A Cartier órák amúgy sem tartják jól az árukat, de ha most veszel olyat ami igen, nem tudni mi lesz 4-5 év múlva. A Rolexek ára is zuhant pár hét alatt 30-40%-kot a használt piacon mert kidurrant a lufi.
2023. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a válaszodat.


Azért is gondoltam erre a márkára, mert ez a forma nem akar kimenni a divatból mind a mai napig.

Ismersz olyan oldalt ahol mondjuk árfolyamgörbéken (mint részvényeknél) tudnék hozzávetőlegesen tájékozódni az óra márkák árairól ?


Tudom hogy ezerféle van..de valamit hozzávetőlegesen

2023. ápr. 2. 13:35
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Befektetési szempontból abszolút következetlen és inkompetens döntés.
2023. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Befektetési szempontból olyan dologba érdemes belevágni. Amivel legalább valamilyen szinten tisztába vagy. Mivel gondolom te nem vagy luxusóra alkusz, így totál nem érdemes.
2023. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Esetleg kiterjesztettem volna az eszközallokációt ebbe az irányba, valóban most nem értek hozzá túlságosan, de szívesen tanulok új dolgokat.
2023. ápr. 2. 13:44
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy. Egy órának nincs valódi értéke. Vagy többet fog érni X év múlva, vagy egx forintot sem.
2023. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A klasszikus értékalapú szemlélet szerint nincs. De akkor az aranynak sincs.
2023. ápr. 2. 14:08
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nagyon jól látod.
2023. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen órákat csak a balekok veszik meg. Ha már arany, akkor konkrét befektetési arannyal sokkal jobban jársz.

De ha a kislányodnak akarsz befektetést, akkor babakötvény.

2023. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2023. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!