Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vinted-el kapcsolatban lenne...

Vinted-el kapcsolatban lenne kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, nem régiben felregisztráltam a vinted-re. Töltöttem is fel ruhákat, majd kaptam egy emailt hogy valaki megvette a ruhát amit feltöltöttem. Mikor kinyitottam az emailt, kérte hogy válasszam ki melyik banknál vagyok, valamint hogy írjam be a bejelentkezési adataimat a netbankhoz. Később amikor megnéztem a vevő oldalát sokan odaírták hogy egy kamu oldal, és hogy így akarják feltörni a bank fiókokat. Mivel még abszolút nem használtam az appot, így tanácsot szeretnék kérni hogy amikor valaki rendel valamit vagy megvesz, akkor neked az emailben be kell írnod a netbankos felhasználóneved és jelszavad vagy olyat nem kér? És hogy a postázást azt ugyanúgy csináljam mint a hétköznapokban hogyha valaki megvesz tőlem dolgokat? Tehát megvannak az adatai és oda címezzem?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!



2023. ápr. 8. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csaló
2023. ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Atveres. Ha beirod ellopja a penzex
2023. ápr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Ezért utálom ezt a vintedet.

Alapból meg kell adnod a banki adataidat! De nem mailben!


És ezt használják ki a csalók!


Annyi baj van ezzel a vinteddel. Mindenhonnan ezt hallom hogy mailbe kérik a banki adatokat.


Semmi ilyesmit nem szabad megadnod.

2023. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%

Netbanki adatokat SOHA SENKINEK nem kell és nem szabad megadni.


Számlászámot nyugodtan bárhol.


Ócska csalási módszer amivel próbálkoznak nálad. Biztos mindig akad egy ember aki bedől neki.

2023. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A Vinted leírását kéne csak elolvasni, és rögtön nem lehetne ennyi embert átverni...

Világosan le van írva hogy a fizetés az appon belül zajlik, ha meg tőled vesznek meg valamit akkor konkrétan semmit nem kell megadnod mert a Vinted egyenlegedre kerül a pénz. Onnan tudod később elutaltatni a bankszámládra, amihez csak a számlaszámot (IBAN számot) kell megadni!


Nem a Vinted tehet róla hogy pár sort sem hajlandóak az emberek elolvasni, aztán nem tudják mi van és ész nélkül kattintgatnak és adatokat adnak meg.

2023. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van amiről a vinted tehet. Kaptam egy értékelést egy csalótól és már írta is, hogy kéri az e-mail címem, meg hogy már utalt. Kb. 1 órája voltam regisztrálva. Ez vinted-es hiba. Ráadásul utána jön egy e-mail a vinted-től, hogy értékeljem a MEGVÁSÁROLT terméket, holott azt én árulom. Szóval figyelni kell.
2023. ápr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem adtad meg neki. Ez valóban egy csalás. Neked soha, semmilyen körülmények között nem kell megadnod a netbankos belépési adataidat, sem eladóként, sem vevőként. Eladóként egyedül a számlaszámodat és a számlához tartozó nevet kell megadnod, hogy utalni tudjon. Sajnálom, hogy már a Vinted is tele van ilyen csalókkal, de a Vatera szerencsére kitart.
2023. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!