Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy szerződésen bejelölik...

Ha egy szerződésen bejelölik tollal, hogy első részlet fizetés, odaírják az összeget, akkor azt mellette alá kell írni?

Figyelt kérdés

Mivel akár én is bármikor változtathatom, bármit ráírhatnék. Így minden részletfizetésnél alá kell írni, és dátumot is írni?

Ha az ő szerződésükre ez nincs ráírva, csak az enyémre, akkor is érvényes?

Kaptam nyugtát, de azért mégis jobb, ha ott van egyben. Meg ha úgyis ráírják, akkor legyen érvényes is.



2023. ápr. 16. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Tessék?
2023. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak megjelölt neked egy részt, hogy ne felejtsd el.


Az a tollal írt részlet nem jelent semmit, nem is kell aláírni, az csak információ, és a szerződés másik részén pontosan kiderül, hogy mennyi a hitel, mennyit kell visszafizetni (pl "100 ezer, amit 10 egyenlő részletben kell fizetni"szerepel a szerződésben, akkor ő jó fejként odaírta neked, hogy 10 ezer lesz az első részlet, mert az emberek egy része ennek kiszámítására is képtelen)

2023. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van egy rész a részletfizetéseknek, ahol van több vonal, be lehet ixelni, és odaírni az összeget, amit befizettem. Az első részletnél már beixelte, és odaírta tollal, de nem lett aláírva. Ha aláírná, akkor az gondolom jelezné, hogy átvette a pénzt(mint a nyugta).

Nem hitelről van szó, hanem egy nyelvtanfolyam árának a befizetéséről.

2023. ápr. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!