Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TÁRSASHÁZ-ban a közös tárolót...

TÁRSASHÁZ-ban a közös tárolót hogyan tudnám megvásáni vagy kibéni? A szomszédok tartanak benne kacatokat, rossz mosógépet, rossz franciaágyút, stb. Nekem szerszámtárolónak kellene mert kicsi a lakás és lépni nem lehet

Figyelt kérdés
Ja énis kacatokat tárolnék, de nem lomokat, szóval használható dolgokat tárolnék, ez kb 2m X 3m -es helyiség lehet. van még két kisebb is, és vannak az 1mX2m-es kis tárolók mindenkinek külön. Valaki javasoljon lécci valami JÓÓÓT !!!

#közös tárolók
2023. ápr. 20. 01:27
A kérdező szavazást indított:
egyszerűen megoldható kérdés
bonyolult a sok tulajdonos mián
10 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.

Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

2023. ápr. 20. 01:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a közös képviselőt, milyen módja lehet ennek. Pl lehet-e, hogy előállsz egy vételi ajánlattal és a következő közgyűlésen megszavazhatják a lakók, hogy elfogadják-e. Ha igen, akkor a társasházon keresztül el lehet számolni a tulajdonosok kollektívájával.
2023. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy a 2. válaszoló mondta.


Én bérelek egy közös helyiséget évtizedek óta. Nem szavaztak meg semmit konkrétan ezzel kapcsolatban, csak annak idején azt, hogy a használaton kívüli közös helyiséget a társasház bérbe adhatja. Nekem szükségem volt egyre, jeleztem a közös képviselőnek, aki megmondta, hogy mennyiért lehet, és már meg is volt a dolog.

Az értékesítés más kategória, oda kell a közgyűlés "jóváhagyása", ha előtte soha nem adott rá meghatalmazást a közös képviselőnek, hogy értékesítheti azokat.

2023. ápr. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Megoldható a dolog, de nem egyszerű, pláne ha nagy a társasház és plusz adminisztráció is lesz vele.

Első körben a közös képviselővel beszélj. Az ilyesmit a lakógyűlésen fel lehet hozni napirendi pontként. Ha ott megszavazzák, akkor elvileg megveheted, de készülj fel rá, hogy akik most ott tárolják a lomokat, azok nyilván ellened fognak szavazni. Azt a kérdést is tisztázni kell, hogy az általad kifizetett vételár a társasház megtakarítási számlájára megy, vagy arányosan szétosztják a tulajdonosok között. Ha pedig meg tudod venni, még a földhivatallal is le kell meccselni a dolgot.


Nálunk pontosan egy ilyen helyzet van. A lakás mellett, de külön bejárattal van egy 7 nm-es helyiség, ami korábban közös tulajdon volt, de egy korábbi lakó megvette. Én már úgy vettem a lakást, hogy az a helyiség hozzá tartozik telekkönyvileg is. Hogy pontosan milyen nehéz volt a vásárlási procedúra azt nem tudom, mert ugye nem én bonyolítottam le.

Itt mondjuk egy 10. emeleti helyiségről van szó, amit még közös mivoltában is maximum a szinten lakók használtak, de ha nálatok pl a földszinten van, akkor annak a használatára azért többen tarthatnak igényt.

2023. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

TÁRSASHÁZ-ban a lakáshoz tartozó tároló ketrec ami a földszinten van az "külön" eladható?


A földszinten van 11 darab ilyen kis tároló, minden lakáshoz egy tartozik alapból. Anyukám szerint kizárt dolog egy ilyet megvenni, mert a lakáshoz tartozik, és ez nem megoldható. A másik vélemény szerint meg simán meg lehetne venni valahogy. Kinek lehet igaza?

2023. ápr. 21. 02:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:


"TÁRSASHÁZ-ban a közös tárolót "


Most akkor közös, vagy nem?


A pincékkel ellátott ingatlanok esetén minden lakáshoz tartozik egy pince. Nyilván azokat nem tudod eladni.


De ha van azon kívül még valóban közös (tehát egyik lakáshoz sem külön tartozó) helyiség, az megint más kérdés. Azokról a lakógyűlésnek kell döntenie, hogy hogyan és mennyiért hasznosítja, vagy hasznosítás helyett inkább eladja. Fodrászatnak, cipészetnek stb.

2023. ápr. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!