Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a nettó 280.000-es fizetése...

Ha a nettó 280.000-es fizetésemből havi 100.000-et fixen félreteszek, az milyennek számít?

Figyelt kérdés
Emellett ha kapunk még valamit, azt is általában félreteszem, idén pl kaptunk 13. havit. 60.000-et költök lakhatásra rezsivel (szobabérlés, de a másik lány gyakorlatilag nem lakik itt), 100.000 kb a megélhetés nem túl spórolós, nem túl költekezős módon, 20.000 meg elmegy erre-arra, új cipő, ajándék valakinek, kicsúsztam az átalányból és fizetni kell a szolgáltatóknak stb. Vidéki megyeszékhelyen élek. Egyrészt úgy érzem, sokan mindennapi megélhetési gondokkal küzdenek, és hálásnak kéne lennem, hogy 6 számjegyű összeget teszek félre, másrészt nem érzem, hogy ebből tudok majd egyről a kettőre jutni, valaha lesz saját lakàsom stb, ez inkább egy piszok jó biztonsági tartalék. Gyakorlatilag ha költöznöm kell innen, szinte semmi nem marad majd hónap végén. Egyébként minden hónap elején teszem el a pénzt, pmáp-ba. 26 éves nő vagyok, egy-másfél éve dolgozom. Pesten nettó 400-as kezdőfizut kaphatnék max, de ha kivennék egy saját garzont, nem érzem, hogy sokkal előrébb lennék vele, és nem tetszik a nagyvárosi élet. Sokat aggódok a jövőm és a pénz miatt. A múltkor néztem, hogyha egyszer saját lakást akarnék, mennyi hitelt vehetnék fel, és elszörnyülködtem, ugye csak a jövedelem 50%-a terhelhető, és a lakások itt is 30 millánál kezdődnek kb. És sajnos ahogy hallom, ez a jövedelem nem számít rossznak a környéken... Anyagilag lehet bölcsebb lenne otthon lakni, de a szüleim nem jó emberek és nem olyan a kapcsolatunk, hogy nyugodtan egy fedél alatt éljünk, a nyugalom pedig minden pénzt megér.

2023. ápr. 23. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az jónak számít, hisz a fizetésed jelentős részét félre tudod tenni megtakarításnak. Idővel pedig majd fokozatosan nőni fog a fizetésed, a megtakarításod, és önmagában a megtakarítási kultúrád, ami sajnos rengeteg embernek itthon nincs meg.
2023. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Az csak az egyik szempont, hogy teszel félre. A másik, hogy mit csinálsz a félretett pénzeddel. A pmáp csak az államnak jó, neked nem. A pmáp nem hozza, hanem viszi a pénzt.
2023. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, 2es, neked mi a véleményed, mit kellene csinálni a pályakezdőként félretett pénzemmel. Ha lenne lakásom, egy évi biztonsági tartalékom, akkor elgondolkodnék kicsit kockázatosabb befektetéseken, mint részvény, ETF stb. Néztem annó a Kiszámoló Akadémiát, ott is azt mondta az előadás tartója, hogy a megkeresett első 10 milliót nem szabad kockáztatni, és utána is csak afelett, és ez 4 éves videóblog, azóta már más a pénznek az értéke. A Pmáp jelenleg 16%ot fizet, és gyakorlatilag nincs kockázata, nekem ennél jobb nem jutott az eszembe, annál jobbnak tűnik, minthogy itthon tartsam, vagy a folyószámlámon. Ha viszont esetleg van valamilyen ötleted, hogy ebben az élethelyzetben mi lenne a bölcsebb lépés, szívesen meghallgatom, még csak most kezdtem tanulni a pénzügyekről. Én azt látom, leginkább többet kéne keresni, de hiába van diplomám, beszélek több nyelven, a többi helyen még kevesebbet akartak volna adni. Gondolkoztam másoddiplomán, de rengeteg pénz, és lehet, hogy sosem térül meg, ráadásul sok idő és stressz.
2023. ápr. 23. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Te is pontosan tudod, hogy milyennek számít.
2023. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nyílván jó, ezt te is tudod. A saját lakáson való rugózásból engedj egy kicsit, ha annyira elérhetetlennek tűnik, valószínűleg nincs itt az ideje. A megtakarításon túl pedig érdemes magadba is forgatni a pénzt, ahogy pedzegetted is. Persze, ennek sem a diplomahalmozás a(z egyetlen) járható útja. Én, ha ennyit félre tudnék tenni (évi bő 1 M), inkább azon törném a fejem, milyen képzés, mennyi szabadidő, betanulás szükséges ahhoz hogy ugorjak 1-2 jövedelmi kategóriát.

(PS Budapesten is kár rugózni, hacsak nincs valami spéci képességed amit épp egy ottani munkáltató akar jól megfizetni.. általában ezek fizetnek remote munkáért is.)

2023. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Szerintem nettó 280 fizu elèg jó! Ès arányaiban, hogy ebből 100 fèlre teszel ès dolgoztatott is mèg jobb.
2023. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Én pl. nagyon bánatos lennék, ha csak nettó 100,000 maradna meg a fizetésemből hó végére. Mondom ezt úgy, hogy havi nettó 230,000 a törlesztőm a családi ház miatt és nettó 500,000 körül van a havi keresetem
2023. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Viktor7803 válasza:

Szia,


Elsősorban szerintem az már több mint jó, ha ennyi idősen tudatosan félre teszel valami nagy célra. Sokaknak a Te korodban ez egy hiányos tulajdonság. Másrészt még várhatóan emelkedni fog a fizetésed is, a releváns szakmai tapasztalattal töltött időd során.

Ami szerintem fontos, hogy ne csak félre tedd a pénzed, hanem keress valami olyan pénzügyest, akivel közösen ki tudjátok számolni, hogy mennyi időre lenne szükség, és mekkora tőke félretételére ahhoz, hogy reálisan elérd az álmod.

Sokan félnek a befektetésektől, én magam se voltam vele jóban, fölleg a te korodban... Van vegyesen negatív, és pozitív tapasztalatom is. Szerintem az a fontos, hogy egy jó pénzügyest találj aki tud segíteni neked. Sok sikert az ingatlanhoz! :)

2023. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!