Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valami 100 ezerbe kerül...

Ha valami 100 ezerbe kerül ebay-en (szállítással) akkor mennyi vámot, áfát, adót kell majd utána fizetni?

Figyelt kérdés

És kinél kell majd fizetni? A postásnál?

Csúszik a szállítási idő a vám miatt? Ha igen, mennyit?

Biztos volt már ilyen kérdés, de legalább 5 éve nem rendeltem már semmit az ebay-ről, és csak most láttam az ebay-en egy figyelmeztetést, hogy esetleges vám díjakat kell majd fizetni.. én erről nem is hallottam..

Jó, mint mondtam, 5 éve rendeltem onnan valamit.

Főleg 100 ezres értékben még soha semmit, eddig 10 ezer ft volt a max.



2023. ápr. 26. 13:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A legközelebbi ország ahonnét lehet ilyet rendelni, az anglia.
2023. ápr. 26. 22:49
 12/17 anonim ***** válasza:

De mit akarsz rendelni?


Amúgy a kevesebb költség feltüntetése nem játszik, ha egyértelműen magasabb az érték, mint a feltüntetett, akkor a valós értéket megbecsülik

2023. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"A legközelebbi ország ahonnét lehet ilyet rendelni, az anglia."

Csak Anglia Európában van, India meg nem annyira.

2023. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Angliából is kell áfát fizessen
2023. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A NAV majd jól megbecsüli az értéket és akkor is kifizettetik a jogos vámot, esetleg még többet is, mint kellene. Rosszabb esetben elkezdenek b/szakodni, hogy hibásak a dokumentumok és szerezz be te helyes adatokkal. Aztán azt magyarázd el az indiainak, hogy hogyan adjon új számlát...
2023. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Miért, felbontják a csomagot és megnézik, hogy mi van benne?
2023. ápr. 27. 12:48
 17/17 anonim ***** válasza:
Neeeem, dehogy bontják fel... Átvilágításkor ha gyanús lesz felbontják. De az is elég, ha a feladó cég gyanús kockázatelemzés alapján.
2023. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!