Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen létezik,hogy az apuka...

Ilyen létezik,hogy az apuka lemond a gyermektartásdij fizetésről?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kisfiam,a volt páromtól, és sajnos nagyon régóta külön élünk. A gond az,hogy amit jelenleg kapok tartásdíjat az nagyon kevés (18.000 ft). Kiderult, hogy a gyermek asztmás,sajnos nem kapunk emelt családi pótlékot,most intézem a gyermek védelmet,hogy legalább az étkezése a suliban rendezve legyen közel 15.000 Ft. Havonta 5-6 ezer rá megy taneszkozokre,nem is ez a lényeg hanem az,hogy hallottam olyat,hogy az apuka mivel nem tud többet fizetni nincs fix munkahelye,így az állam fizetne esetleg többet? Ezt a keveset is döcogve fizeti. Van,hogy el is marad. Lemondani a gyermekről nem szeretne,viszont a kapcsolatuk nem jó.
2023. ápr. 26. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem az állam feladata eltartani a gyereket hanem a szülőké.
2023. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Milyen taneszköz kerül havi 5k-ba?
2023. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel még alsós,csak ceruzát használnak,radírt. Ezekből mindig sok kell,hiszen ki törik a hegye,hegyezni kell,így hamar elfogynak,a túl kicsi ceruzával nem lehet rendesen irni. Ráadásul az is meg van adva milyen minőségű legyen. Írólap,stb.ujabban a papirzsebkendőt is sűrűbben vinni kell,kötelező a kezfertőtlenítő. És még sorolhatnám
2023. ápr. 26. 22:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Én egyébként beszéltem az apukája,hogy esetleg nem tudná emelni az összeget,de sajnos nem. Hiába rohanok bíróságra,nem tudnak vele mit kezdeni.
2023. ápr. 26. 22:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem fog az állam egy petákot sem fizetni.
2023. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem
2023. ápr. 26. 23:07
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Milyen hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki ebben a kérdésben az 5000 forintot kérdőjelezze meg? Egy rendelt ebéd kerül ennyibe bakker. Augusztus végén a fiamnak 60 ezerért vásároltam be a papírboltban sulikezdésre, és ebben nem volt táska, tolltartó, tornazsák, semmi nagyobb tétel.


Kérdező: ilyen sajnos nincs, hogy lemond róla.

2023. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Te akartad a gyereket Te választottad az apját stb.

Tessék dolgozni is kevesebbet költeni fodrászra stb.

2023. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7 Mert szerintem nem kerül írószer havi 5000 Ft-ba és azt emelte ki. Ahol minden fillér számít és 5000 Ft-t elkölt tanszerre havonta ott ezeket a költéseket kell megfogni először. Rég voltam gyerek, de volt tanév kezdetén egy bevásárlás majd max 1-2 alkalommal 1-2 új füzet vagy írószer az év folyamán.

Elhiszem, hogy te 60-et költöttél, de azt is tudom, hogy sokkal olcsóbban ki lehet hozni használt eszközökkel.

Ezért lett megkérdőjelezve az 5000 Ft-t, nem azért mert hülye vagyok.

2023. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hitvany egy apja van szegeny gyereknek
2023. ápr. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!