Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyereknek megtakarítási forma?

Gyereknek megtakarítási forma?

Figyelt kérdés

A kislányom mégcsak 1 éves. Kapott pénzt születése óta mindenféle alkalmakra a családtól, így a korához képest már egészen jó kis "megtakarítása" van. Én egyelőre odáig jutottam, hogy mindig kerek összegre kipótolva állampapírt veszek belőle, hogy ne értéktelenedjen el mire szüksége lesz rá, de mivel ugye nekünk is van, lassan kezdem elveszíteni a fonalat, hogy mennyi az öve ebből, kamatokkal együtt meg majd végképp bajban leszek sok-sok év múlva.

Babakötvényt nem szeretnénk neki bizonyos feltételei miatt, ebbe most kérlek ne menjünk bele.

Lehet-e neki olyan kincstári, vagy bármilyen egyéb számlát nyitni, ahol én esetleg az ő "befektetéseit" külön tudom kezelni és számon tartani?


2023. máj. 8. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy csinálom, ahogy te, rakom be a gyerekeknek állampapírba, és vezetem egy excel táblázatban, hogy mennyi az övék, és mennyi az enyém. Így egyáltalán nem vesztem el a fonalat.

Muszáj valahogy követni, mert ha egy néven van, akkor a kincstár nem fogja neked különszedni tételekre.

Babakötvénybe mi teszünk egy alap összeget, de a "nagyobb" megtakarításokat még saját név alatt tartom nyilván.


Ha külön számlát akarsz, akkor nyiss a kincstáron belül TBSZ-t, és arra rakhatod külön, amit szeretnél, de szerintem felesleges.

2023. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
Erre a legjobb megoldás excelben vagy google spreadsheetben vezetni hogy mennyi a saját és mennyi a “megbízói” értékpapír valamint pénz.
2023. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!