Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebook marketplace vettem...

Facebook marketplace vettem egy könyvet személyes átvétellel. Otthon vettem észre hogy ez egy másik könyv, csak a hirdetett könyv védőborítója volt rárakva. Vagyis egy olcsó vacak könyv, míg én 3000 ft-ot fizettem érte. Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Az eladó tagadja hogy mást adott volna. Ne néztem bele, de ez akkor is tudatos megtévesztés.
2023. máj. 12. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Fotózd le a könyvet védőborítóval és védőborító nélkül, és küldd el az eladónak. Ha még ezután is tagadja, akkor tedd ki a helyi adok-veszek csoportokba a fotókat, linkeld be az eladó profilját, hogy mások is tudják, kitől kell óvatosan vásárolni a jövőben...
2023. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Az eladó átb *zott, te meg jó béna voltál, hogy nem nézted meg mit veszel. Nem tudsz hova fordulni, nincs bizonyítékod, hogy nem te cserélted ki a könyvet otthon. Tanulópénzt megfizetted, remélhetően okultál az esetből, legközelebb óvatosabb és alaposabb leszel.
2023. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Egyes, szar tanácsot ne adj! Ha nem tudja bizonyítani, akkor ez hitelrontás rágalmazás estébé. Az meg Btk-kategória.


Kérdező, pénztártól való távozás után reklamációt senki nem fogad el. Személyesen vetted át, nem győződtél meg arról hogy mit kaptál, te hibáztál.

2023. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Ezt úgy hívják tanulópénz...
2023. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
#3: Te se adj szar tanácsot. "229. § (1) … nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul." Honnan tudod, hogy nem tudja bizonyítani?
2023. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Tanuló pénz.


Volt rá lehetőséged is, hogy személyesen csekkold.


Én ha bármit veszek lecsekkolom személyesen.


Voltak, akik át akartak b-szni, de nem jött össze.


Pl elemes kütyüknél elővettem a táskámat, a szeme láttára mértem le az elemeket, majd tettem bele az eszközbe.


De volt, hogy direkt tesco elé szerveztem a találkozót,a srác jönni-menni akart, de nem számított arra, hogy nem adok egyből pénzt és lecsekkolom a gépet.


A találkozó előtt elővettem a hosszabbítót és megudvaroltam a bódés hölgyet, megengedi-e az áram használatot egy teszt elejéig.


Hibás volt a termék. Majd alkudozni kezdtem kis humbukkal, ha már görénykedni akart. Kammantottam, hogy kell a gép, de így költenem kell a szervízre is és ki tudja mi a baja. 2ezerért elhoztam tőle.


Megjavítottam magam amúgy. :)


Átvertem, de az ilyen meg is érdemli.


Nem szeretem, hogy egyenes félként megyek, de a másik gerinctelen.


De volt olyan is, aki nem számított arra, hogy bedobom azt a tervet, hogy "nem kell postázni, arra járok aznap"


Balatonra mentünk, 4 órán át hitegetett, pill és érkezik. A 6. hívásnál pedig elküldtem inoman melegebb éghajlatra.


Pici ékszerészeti mérleget vettem volna. Itt is voltak nálam elemek. De nem volt rá szükség.


Gondolkodj, gyanakodj, csekkolj, amit csak tudsz.


S örülj, hogy csak 3ezer volt a könyv. :)


Sok ilyen pitiáne csaló van, a rendőrségen szerinted napi hány ilyet próbálnak jelentgetni?


Máskor figyelj oda!

2023. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Ui.: ha én adok el. Minimum jó minőségű videót kap az illető a termékről, szükség esetén be is mutatom.


Személyes átvételkor is megnézhetik. Még az ajándék glavírozott tollat is elővettem csomagolásából és fény felé mutattam 0 hiba. Vadonat új.


Szeretek korrekt lenni, első sorban önmagam miatt. Lelkiismerettől az önminősítésig.


Másokat ez nem érdekli, csak a pénz.

2023. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

@5 “Honnan tudod, hogy nem tudja bizonyítani?”


Nem tudja. Ez kiderül a kérdéséből.


Egyébként is ő hibázott az átvételnél. Ez is kiderül a leírásából.


Ha én személyesen veszek át egy könyvet, az véletlenül sem fordulhat elő, hogy csak otthon veszem észre, hogy nem azt kaptam, amit kifizettem. Nem vagyok ugyanis hülye.

2023. máj. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Örülj neki, hogy csak 3 000et buktál. Én most szakkönyveket nézek, pár éve 3-5 ezer volt könyvesboltban, de nincs utánnyomat, a kiadó is megszűnt... Ezek a könyvek most 15-30 ezer között cserélnek gazdát. Igazából csak magadra lehetsz mérges, mert nem néztél bele, hogy mit vettél. A használt cuccokat mindig át kell nézni fizetés előtt.
2023. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok, és sajnálom, hogy a kérdezőt cseszegeti itt mindenki. "Béna voltál", "te hibáztál", "csak magadra lehetsz mérges". Álljon már meg a menet!


Először az eladó hibázott, amikor megtévesztő borítóval adott át egy másik könyvet. Véletlenül vagy szándékosan, ezt nem tudjuk, de az eladó mindenképpen hibázott.


Másodszor a vásárló (kérdező) hibázott, amikor nem lapozott bele a könyvbe átvételkor.


Harmadszor megintcsak az eladó hibázott, amikor a vásárló reklamációját nem kezelte megfelelően. Nem cserélte ki a jó könyvre. Nem adta vissza a pénzét.


Tehát az eladó kétszer is hibázott (és lehet, hogy mindkétszer szándékosan, tudatosan), a vásárló csak egyszer (figyelmetlenségből). Ahhoz képest itt mindenki a kérdezőt állítja be szarnak. Gratulálok az itt válaszolóknak, mert ez az áldozathibáztatás magasiskolája!


Amúgy kérdező, ha nem kapod meg a kifizetett könyvedet, nyugodtan tehetsz feljelentést is a rendőrségen, tulajdon elleni szabálysértésként megállja a helyét:


Btk. 373. §

(1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


Szabs. tv. 177. §

(1) Aki

[...]

b) ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva csalást, szándékos rongálást

[...]

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.

2023. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!