Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebook marketplace vettem...

Facebook marketplace vettem egy könyvet személyes átvétellel. Otthon vettem észre hogy ez egy másik könyv, csak a hirdetett könyv védőborítója volt rárakva. Vagyis egy olcsó vacak könyv, míg én 3000 ft-ot fizettem érte. Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Az eladó tagadja hogy mást adott volna. Ne néztem bele, de ez akkor is tudatos megtévesztés.
2023. máj. 12. 19:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom bizonyítani, hogy mást kaptam így minek tegyek feljelentést? Van rá egy tanúm, de ez semmit nem jelent.
2023. máj. 14. 18:58
 12/17 anonim ***** válasza:

#11: A sértetti a tanúvallomás is egy bizonyíték. Ha azon kívül van még egy tanúvallomás, az már kettő...


Én nyertem már meg úgy piszlicsáré büntetőügyet, hogy csak az én tanúvallomásom volt. És az elkövető tagadott. A bíró az eset minden körülményét vizsgálja.


Például az, hogy ide kiírtad ezt a kérdést, plusz egy bizonyíték... De te tudod, csak akkor ne sírjál utána, hogy nem lett következménye a dolognak. 1-es voltam.

2023. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"az, hogy ide kiírtad ezt a kérdést, plusz egy bizonyíték"


Ja, az év vicce.

2023. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13: Látszik, hogy fingod nincs a bizonyításról... Jó, én itt hagytam ezt a beszélgetést. Itt senki nem akar segíteni a kérdezőnek, de még ő sem akar segíteni magán. Halott ügy az egész, csá.
2023. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez alapjában halott ügy. 3000 Ft-ról beszélgetünk, nulla bizonyíték mellett.


Full esélytelen.


Ebből megtanulta talán, hogy látatlanban nem veszünk semmit. Boltból sem, nemhogy a használtcikkpiacon.

2023. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Még az is lehet, hogy nem direkt csapott be, csak ő sem nézte meg, hogy egyezik-e a belseje a borítóval. A nagymamámtól maradt ilyen könyv, amin össze volt cserélve a borító, szerencsére mi azért belenéztünk. De tenni nem nagyon tudsz semmit, sajnos. A Facebook nem vállal felelősséget. Vevővédelmi programról én csak a Vaterán tudok, pedig milyen jól jönne ilyen esetben.
2023. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki a csaló pártját fogja, igen, ez Magyarország. :)

Én a helyedben, kérdező, megint felkeresném, ha mást is árul, csak most ahelyett, hogy átvenném tőle a cuccot, jól megruháznám. Csak figyelj oda, hogy ne legyen bizonyíték, hogy te agyabugyáltad meg. Hisz a többiek is megmondták, ha nincs bizonyíték, akkor bűncselekmény sem történt. :)

2023. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!