Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van aki ezt csinálja?

Van aki ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Gondolom a legtöbb ember az a pénzének a legnagyobb részét megtakarítja és gyűjt belőle valamire a többi részét meg elkölti, de van olyan aki mondjuk egy számlán gyűjt pénzt arra hogy mondjuk egy idő után ne kelljen dolgoznia? Mármint mondjuk keresek 500ezret egy hónapban és ebből minden hónapban 200at félrerakok 100at megtakaritok 200at elköltök akkor az a 200 az egy év alatt 2.400.000 ezt mondjuk 10%on befektetve 8 év alatt össze tudnák hozni belőle egy ingatlant és az ingatlant bérbeadnám lehetne +200.000ft bevételem minden hónapra annyi idő múlva több mondjuk 250.000 és rá mondjuk mégpár évvel vehetnék megegyet ami már 500.00/hó és így tovább mondjuk olyan 2.000.000/hóig onnantol pedig nem lenne muszaly dolgoznom. Nyilván nem lenne ilyen egyszerű de örököltem 10 millió forintot az most állampapírban van és elméletben tök szép az egész. Nyilván vannak bökkenők meg biztos lesz hogy nem tudok majd 200at félrerakni,de a kérdésre visszatérve az érdekelne hogy egy külön számlán tartani pénzt passzív jövedelemből való megélhetés céljából érdemes-e?

2023. máj. 13. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Hogy a számlán inflálódjon a pénz... Annak mi értelme?
2023. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

“de van olyan aki mondjuk egy számlán gyűjt pénzt arra hogy mondjuk egy idő után ne kelljen dolgoznia? “


Ezt hívjuk nyugdíjmegtakarításnak.

2023. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Első körben a jövedelmem fokozására gyúrnék a gyűjtés-befektetés ciklussal is, meg a természetes hétköznapi kíváncsiságom tanulásba fordításával is.
2023. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan van ilyen, itt is.

Nézz utána a dolgoknak, egész szakirodalma van a korai nyugdíjnak.

Nekem is voltak ilyen céljaim, de önfegyelem híjján nehezebb időszakokban eltapsoltam a pénzt, vagy csak túl korán elhittem hogy "itt az idő" és túl nagy fába vágtam a fejszémet.

A 10 millió már egy jó kis összeg az induláshoz, van, akit ez jobban is motivál, mint 0-ról indulni, ebben sem vagyunk egyformák.

Ha ilyen szépen keresel és belefér a havi 200 félrerakása, akár önerőként is használhatod a 10-est egy lakáshoz, a 200-ból pedig lazán kifizeted a kamatokat. Ez is egy komoly motiváció tud lenni, ne csak számlán gyűjjön a pénz, hanem kelljen is valahová befizetni.

Azt gyakorlatilag már az első nap kiadhatod, a bevételből meg képezhetsz egy lakás-alapot. Ha jó állapotban marad a bérlő után, akkor is kell rá költeni.

És érdemes is, ha drágábban akarod kiadni.

Ilyen lehetőségek mellett magadba is fektethetsz, hogy jövő ilyenkor ne 500-at hanem 750-et keress és így tovább.

1-2 év alatt összejöhet egy újabb lakás önrésze... és akkor már tényleg nem vagy távol a korai nyugdíjtól.

Erre mondhatják sokan hogy a lakáskiadás is nyűg, munka. Én egy ideig szálláshelyet üzemeltettem és kb tizedannyira éreztem nyűgnek mint a valódi munkahelyemet. Volt vele tennivaló de tudtam élvezettel csinálni, úgy, hogy alig tűnt tennivalónak.

Tőzsdézni például sokkal inkább az lenne számomra. Ülni a gép mögött, számomra érdektelen témákról olvasni stb. De van, akinek ez az útja.

Érdemes megtalálni azt a területet ahol ilyen érzésed tud lenni és ott 'építkezni'. Ha neked mégsem a lakás az optimális terep erre akkor a 10 millióból sok mást is, képzéseket, gépeket meg lehet alapozni amivel jelentősen megnövelheted a bevételeidet.

2023. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyszerubb ha csak raallsz a lakasok megvetelere.


menj el a bankba kerdezd meg mennyi hitelt tudnak adni neked minel hosszabb futam idore.


van 10 misid. ha tegyuk fel behitelezel 30 misit, veszel belole ket lepukkant lakast amit a 10 misidbol felujitasz. nyilvan a munkat valahogy neked bele tenni, igy sporolod a legtobbet, szoval a festest pl old meg magad ne pedig fizess valakinek egy milliot.


felujittotad a ket lakast. add ki vagy az egyiket es el a masikat vagy add ki mindkettot.


mivel hosszu idore vetted a kolcsont a torlesztod valoszinu kevesebb lesz mint a berleti dij amit elkerhetsz.


na mar most, telnek az evek, a berleti dijak mennek felfele, a lakasarak mennek felfele, a hiteledet szep lassan fizetik a berlok...

kell ennel tobbet magyarazni?


igy sokkal jobban kamatozik a 10 millios ertekpapirod... plusz lesznek lakasaid ugy hogy konkretan te csak felujitottad oket egy kis penzbol.


nyilvan ez igy leirva egyszerubben hangzik mint elintezni ezeket a valo eletben viszont valami ilyesmibe gondolkoznek a helyedben.

2023. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a kégli ügy nem ennyire egyszerű. Beleölsz negyven millát, amiből harmincra ketyeg is a hitel és annak is díja lesz. Ha kiadod a gyorsan továbbrepedező kunyhóidat, sose jön össze a befektetett lóvé, csak aki fel volt mentve matekból, azt hamar megtéveszti a sok nulla. 40+ kell visszajöjjön 0,1-0,2-esével havonta. Hány száz hónap a megtérülési idő, ha full zökkenőmentesen ment minden? És észnél kell lenned az állagokkal is, mert könnyen előfordul, hogy mire termőre fordul, szétzuhan a ház annyira, hogy már a telet is hidegen kell viselje, mert ember nem költözik be. Ha rendesen csinálod, akkor a munkaóráiddal együtt van egy soha meg nem térülő befektetésed. Ennél már hobbijárgányok restaurásával is sokkal jobban jártál volna, és az teljesen jó móka, meg nincs balhés bérlő meg "nem fizetek, lakoltass ki" a következő háborús inflációs moratórium alatt.
2023. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!