Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahelyről leépítés miatt...

Munkahelyről leépítés miatt elküdtek lassan kettő éve miért nem vesznek vissza?

Figyelt kérdés
2021 évvégén elküldtek leépítésre hivatkozva, kaptam 1havi végkielégítést!Azóta többször jelentkeztem de folyamatosan elutasítanak ennek mi lehet oka?Nem csináltam semmit.Normáztam, táppénzes nem voltam!

#munka #végkielégítés #Nem vesznek vissza
2023. máj. 20. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Mert azóta sincs szükségük a közreműködésedre.
2023. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Most legyek az az ember aki megmondja a frankót ha magadtól nem jössz rá? Nem szeretnélek megsérteni vagy megbántani, mert én egy kifejezetten udvarias hölgy vagyok, de minden bizonnyal nagyon gyenge és értéktelen munkaerő voltál akire semmi szüksége nincs a cégnek és a kollégáid valamint a főnököd sem szerethetett és könnyen pótolható voltál, máskülönben már rég visszavettek volna.
2023. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja értem a munkatársaimmal jóban vagyok azóta is beszélünk az viszont igaz hogy nem hagytam magam hogy folyamatosan szivassanak ezért ennek hangot adtam persze normálisan!Ja amúgy erre gondoltam csak azért írtam ki hogy van valami hivatalos indok is hogy el kell telni valamennyi időnek stb.. Akkor tehetnek egy szívességet!
2023. máj. 20. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Sz@rul dolgozol. A jó unkaerőt nem építik le még leépítéskor se. nálunk is azokat szórják ki, akikre egy marék döglött molylepkét se lehet rábízni.


Amúgy 2 év alatt igazán elhelyezkedhettél volna máshol.. és akkor nem kellene kuncsorogni, hogy visszavegyenek. Legyen már valamennyi büszkeséged felnőtt ember létedre.

2023. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

Én egyáltalán nem értek egyet a fentiekkel.

Persze lehet, hogy igaz, és nem is ismerem a céget, hogy mekkora, meg azóta milyen személyi változások voltak.

De én hasonlóképpen jártam, és tényleg nem csináltam semmit.

5 évig dolgoztam ott, majd elmentem szülni. Amikor bejelentettem, hogy terhes vagyok, a helyemre felvettek határozatlan szerződéssel valakit. Mondtam is a főnökömnek, hogy ez nem igazán jogszerű, de azt mondta, hogy nem gondolom komolyan, hogy az én tudásommal nem találnak majd nekem helyet a cégnél?! Rendesen, lelkiismeretesen betanítottam az utódomat.

2 gyereket szültem, 5 évig voltam otthon, szinte mindenki elment már a cégtől, akit ismertem, mire ahogy kell, hivatalosan írásban bejelentettem, hogy vissza szeretnék menni. Be is mentem, aláírtam a papírokat, és elkezdtem a szabikat tölteni. GYES után ki kell venni a több éves felgyülemlett szabit, szóval vagy 2 hónapig még otthon voltam. Amikor aláírtam a papírt, mondta is az akkori főnök, hogy fogalma sincs milyen munkát fog nekem adni, de majd csak lesz valami. Egyébként egy 2000 fős multi, szóval nem hiszem el, hogy nem lett volna valami munka.

Aztán amikor megbeszéltük, hogy konkrétan munkába állok, a HR várt az ajtóban. Közölték velem, hogy megváltozott a jogszabály, és nem kell már a kismamát visszavenni (akkortájt újított be a FIDESZ). Én meg mondtam a csajnak, hogy értem én, amit mond, de én már 2 hónapja aláírtam a papírokat, szóval ugyanolyan határozatlan munkaszerződésem van, mint bárki másnak itt, csak éppen szabin voltam. A HR-es csaj ennek nem nagyon örült, nem szeretik, ha valaki ismeri a jogait. A főnök is közölte velem, hogy neki ki lett adva fentről a létszámleépítés, és egész biztos, hogy nekem itt nem lesz munka. Amúgy is mi a fenét képzelek én, hogy 5 évig otthon voltam a gyerekekkel, így nem lehet karriert építeni. (Ja, nyilván dobáljam el a gyerekeimet egy cégért, aki emberszámba sem vesz. Én csak egy szám vagyok nekik, de a gyerekeimnek egy anyjuk van.)

Végül aláírtam a felmondást, kaptam végkielégítést. Ügyvéddel megbeszéltem, azt mondta, ha perre is megyek, csak a végkielégítést tudom elérni, többet nem, azt meg eleve felajánlották. Meg is kérdeztem, ha lesz hely, jelentkezhetek-e, mondták, hogy hát persze. Meg nagyon mosolyogtak, hogy hát annyira jó vagyok, 1 hónapon belül biztos találok állást. Ja, persze, nyilván az olyan könnyű 5 év kihagyással. Fél év volt, egyébként.


Viszont a volt munkatársaim teljesen kiakadtak a dolgon, akkor több kismamát is elküldtek, és a próbaidőseket is kirakták, mert fentről mondták a leépítést. Rendkívüli dep. meetinget kellett kiírni, akkora balhé volt. Szóval a kedves főnökasszony kreált magának belőlem egy jó kis ellenségképet, pedig én tényleg semmi rosszat nem csináltam, amúgy meg nem is ismert, mert nem is volt még ott, amikor én ott dolgoztam. Többször jelentkeztem azóta, de még interjúra sem hívtak.

Szóval simán lehet, hogy veled kapcsolatban is csak rossz a lelkiismeretük, azért nem akarnak veled dolgozni. Rosszul éreznék magukat, mert tudják, hogy nem voltak veled igazságosak.

2023. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Ennyiből nem lehet megmondani.

Ezer meg egy oka lehet.

Nyilván nem véletlenül téged építettek le és nem mást eleve.

2023. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

#5 nem csináltál semmi rosszat DE távol voltál 5 évig és a helyedre betanítottak mást aki gondolom ugyanolyan (vagy jobb) minőségben ellátta a feladatokat amiket korábban te csináltál. Ahogy említetted:


"Amikor aláírtam a papírt, mondta is az akkori főnök, hogy fogalma sincs milyen munkát fog nekem adni, de majd csak lesz valami"


Tehát azt sem tudták hogy milyen munkát adjanak neked, mert nélküled is teljesen jól megvoltak, magyarán szólva te sem rendelkeztél olyan egyedi és speciális kompetenciával ami a cég szempontjából nagy értéket képvisel. Az olyan emberektől egyszerűbb megválni akire semmi szükség nincs és nélküle is minden feladat teljesen el van látva.

2023. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Vazz nekem eszem ágában se lenne visszamenni oda ahonnan egyszer kirúgtak. LOL, ne legyél már ekkora csicska.
2023. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

"#5 nem csináltál semmi rosszat DE távol voltál 5 évig és a helyedre betanítottak mást aki gondolom ugyanolyan (vagy jobb) minőségben ellátta a feladatokat amiket korábban te csináltál."

Szóval azt gondolod, hogy az rossz, ha valaki gyereket szül, és otthon marad a gyerekeivel? Te nyilván fél év után beraktad a gyerekedet a bölcsődébe, és rohantál vissza a munkahelyedre, mert annyira fontos volt neked, hogy elégedett legyen veled a főnököd? Hogy a gyerekkel mi van, az nem számít, csak a munkahely legyen boldog? Vagy talán gyermeket sem vállalsz, mert nem fér bele a karrieredbe? Oké, te így élsz, más meg másképp.


Szóval nem kell itt kötözködni, a kérdésre válaszoltam. Nem azért nem veszik vissza ilyen helyzetben a dolgozót, mert valami rosszat tett, hanem azért, mert nekik rossz a lelkiismeretük.

2023. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval azt gondolod, hogy az rossz, ha valaki gyereket szül, és otthon marad a gyerekeivel?"


Ahogy idézted is a hozzászólásomat ezt írtam: 'nem csináltál semmi rosszat' szóval nem tudom hogy diszlexiás vagy, vagy esetleg nem tudsz logikus következtetéseket levonni egy elég egyértelmű mondatból de határozottan azt állítottam, hogy nem csináltál rosszat tehát jól tetted hogy szültél és otthon voltál a gyermekeddel.


"Te nyilván fél év után beraktad a gyerekedet a bölcsődébe, és rohantál vissza a munkahelyedre, mert annyira fontos volt neked, hogy elégedett legyen veled a főnököd? Hogy a gyerekkel mi van, az nem számít, csak a munkahely legyen boldog? Vagy talán gyermeket sem vállalsz, mert nem fér bele a karrieredbe?"


Nem, én tudok fontossági sorrendet tartani a magánélet és a család között és én is a családomat priorizáltam viszont egy munkahely sem máltai szeretetszolgálat, tehát ha 3 év elteltével ameddig itthon voltam és a gyermekemet neveltem találtak a helyemre alkalmasabb jelentkezőt aki jobban megtanulta a munkafolyamatokat mint én és többet nincs szükség a munkámra akkor üsse kavics keresek másik céget ahol tudom kamatoztatni a tudásomat. De az hogy 5 év kihagyás után elvárod hogy visszavegyenek úgy hogy még a főnököd azt sem tudja hogy milyen munkát bízzon rád az csak téged minősít hogy eddig is olyan munkát végeztél aminek alig volt bármi haszna illetve nem igényel komoly szakmai ismeretet, ugyanis a jó szakembereket igyekeznek megtartani a cégek. Engem azért nem küldtek el mert magasan képzett, nagy szakmai tudással rendelkező munkaerö vagyok és nem azért mert gyermekem volt. Ha el is küldenek 2 héten belül találok legalább 5 másik helyet.


Szóval ahogy korábban is írtam olyan könnyen pótolható vagy mivel nincs semmi komolyabb szakmai kompetenciád hogy egyszerűbb volt eltávolítani téged a cégtől (nagyon helyesen)

2023. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!