Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a cégeknek akkor is fizetést kell adnia, ha nem dolgoznak?

Figyelt kérdés
Elképedve tapasztalom, hogy rengeteg ember nem érti, hogy miért bocsátanak el nagy magáncégek sok embert, amikor nincs elég munka. Akár a pandémia alatt, akár máskor. vagy küldik őket fizetés nélkülire. Aki nem dolgozik, annak mire fizessenek? Ez egy munkahely. Ha nincs munka, nincs munkavállaló... akkor miről beszélünk? Az, meg, hogy utána is szükség lesz a munkaválalóra... hát nem a legritkább szaktudásúakat bocsátották el. pincért stb. meg találnak majd a nyitás után bőven, győznek majd válogatni. Komolyan nem értem, mégis mit gondolnak az emberek? Kapitalizmusban élünk, ha nem hajtasz 1 éve hasznot, akkor nem jár neked egy magáncégtől az ég világon semmi sem. (Az már más kérdés, hogy az állam megsegélyez-e, azt ne keverjük ide.)

2021. márc. 17. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy egy csomó helyen még az elbocsájtást sem tudják törvényesen megoldani, főleg a vendéglátásban.

Meséltek ismerőseim és barátaim, hogy mik mennek ott, hát az arcomat tépem. A munkavállalókat is tuti lehet szidni, de én úgy látom, hogy a munkaadók semmivel sem különbek.

2021. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Oké, kiadtad magadból. Jó éjt.
2021. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: "Meséltek ismerőseim és barátaim, hogy mik mennek ott, hát az arcomat tépem." - Mire gondolsz pontosabban?

"az elbocsájtást sem tudják törvényesen megoldani, főleg a vendéglátásban" - általában be sincsenek jelentve, csak napokra, így nem látom a problémát

2021. márc. 17. 23:52
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es: Félreértés ne essék, nekem szerencsére nincs alkalmazottam, így nem vagyok érintett, de egyéni vállalkozóként jobban látom a másik oldalt is, hogy egy vállalkozó hogy gondolkodhat.
2021. márc. 17. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

"Mire gondolsz pontosabban?"


Nem akarok konkretizálni, de tisztában vannak vele sajnos a vállalkozók, hogy most egy vendéglátós milyen kiszolgáltatott helyzetben van. Tudom, hogy ez most egy ilyen nesze semmi, fogd meg jól válasz, de tényleg nem akarok senkit bajba sodorni. Az állami bértámogatásokat meg olyan gyönyörűen nyúlják le, hogy nekem ég tőle a pofám.


Maradjunk annyiban, hogy ha ez nem covidos időkben menne, akkor ezek az ügyek egyből munkaügyi bíróságra kerülnének, de most senki sem mer pattogni.


Btw. ha én most pincér/szakás/stb. lennék, akkor nyitás után úgy húznék nyugatra, mint a vadlibák. Még akkor is, ha rövid távon rosszabbul járnék mint itthon.

2021. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Te nem kapitalista módjára gondolkodsz, hanem vadkapitalista módjára.

Egy normális vállalkozás úgy forgatja a pénzét, hogy rosszabb időszakban is képes legyen a működésre, illetve a jó szakemberek megtartására. Az emberek nem felejtenek, lehet, hogy pincért sokat lehet találni, de én egy kezemen meg tudom számolni, hans olyan pincér szolgált ki életem során, aki tényleg nagybetűs pincér volt. Hosszú távon a humán erőforrás a legkifizetődőbb értéke egy vállalkozásnak, viszont ehhez kell az is, hogy a tulajdonos ne csak a pénzt számolgassa, hanem tartsa is meg a jó embereit.

2021. márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!