Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetési arany vétele?

Befektetési arany vétele?

Figyelt kérdés

Aki vett valamilyen befektetési aranyat, azt hol és milyen formában vette?


Ötleteket várok, nem dilettáns elmélkedéseket! (Elnézést az esetleges lekezelő hangnemért, de tapasztaltak véleménye érdekel).



2023. jún. 3. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Maga a kérdés a dilettáns, hogy egyáltalán felmerül.

Főleg, hogy odabiggyesztetted a #tőkeáttétel hesteget.

2023. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ha nem lennék dilettáns ezügyben nem kérdeznék itt. Ha te értenél hozzá tudnál építőjellegű hozzászólást írni. Tudom mit jelent a tőkeáttétel, azért került bele hátha valaki aki ilyenre keres rá, akkor talán... Jártas is akár egyb befektetési témákban.

De bárki, bármit is ír itt nem fogok utánajárás nélkül beleugrani. Egy kicsit továbbmegyek... Az itteni hozzászólások nagy részét kontraindikátornak tekintem.


Természetesen a te hozzászólásod a számomra egyáltalán nem volt hadznos...

2023. jún. 3. 14:15
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Befektetési aranyat a gazdag, rózsadombi nagypapák (mert szeretik kézbe venni, nézegetni), a stricik (az a részük, aki nem játssza el nyerőgépen a lányok által termelt pénz nagy részét), meg a százmilliós tételben áfacsalók szoktak venni, hogy legyen mit mozdítani gyorsan, ha menekülni kell.

Felteszem te egyik kategóriába sem tartozol. Kisbefektetők nem szoktak befektetési aranyat venni, ha mégis vesznek, tudniuk kell, hogy eleve magas áron vásárolják és mellette nem is kamatozik.

Csak az arany értéknövekedésére spekulál, aki ezt vásárol. Spekulálni pedig lehet aranyvásárlás nélkül is az arany árfolyamára, például a forex piacon. Akár az általad idézett #tőkeáttétel is, vagy nélküle.

Aki "befektetési aranyat" vesz, azért veszi, mert szereti magát az aranyat. Ha otthon tartod, kirabolhatják a lakásod, ellophatják. Ha cégnél tartod megőrzésben, akkor fizetned kell az őrzésért, ahonnan szintén ellophatják, vagy csődbe mehet a cég. Ha bankban tartod, ott meg ugyanilyen erővel tarthatsz forintot is, vagy devizát is.

2023. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Eddig tényleg semmi újat nem mondtál, amit eddig nem tudtam volna. De fenntartom magamnak a jogot hogy elosszam többfelé azt amit eddig sikerült megszereznem.


A "tőkeáttételt" meg már magyaráztam.

2023. jún. 3. 15:40
 5/20 A kérdező kommentje:
Tapasztalattal rendelkezők válaszát várom! Köszönöm!
2023. jún. 3. 15:43
 6/20 anonim ***** válasza:
Miért az aktuális árfolyamcsúcson akarsz befektetési aranyat vásárolni? Olyan mintha 450-en vettél volna dollárt...
2023. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Aki vett valamilyen befektetési aranyat, azt hol és milyen formában vette?"

Én Ausztriában vettem. Raiffeisen bankfiókokban, mert először ott láttam meg az árfolyamokat a kirakatban. De más bankoknál is van.

100 grammosakat, mert annál már elég kicsi a marzs. Akkoriban, a nyaralás/sielés elején kifizettem a fiókban és 2-3 nap alatt elhozták a központból.

De ez jópár évtizede volt. :-)

2023. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"De ez jópár évtizede volt. :-)"

Ott a lényeg. :D

2023. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hello, webáruházban vettem, rúd formát, átutalással.
2023. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

* Budapesten, 1 unciásakat, én is azért, hogy kicsi legyen a marzs.

Még el se mentem értük, ingyenes a megőrzés és a tanácsadás is.

2023. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!