Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Panelt kiadni vagy eladni ez...

Panelt kiadni vagy eladni ez itt kérdés! Szerintetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Vettem a feleségemmel közösen nem rég egy panelt.

Csok+jelzáloghitel+30% saját tőke.


10 évig ide vagyok kötve a CSOK miatt,de úgy számoltam lesz annyi megtakarításunk hogy kifizessem az akkor fennálló tőketartozást.


Nos,a kérdes az hogy ha ez megvan és mi nem szeretnénk itt lakni(mert nem akarok panelban megöregedni,addigra a gyerek is 12 éves lesz nem lesz komfortos 3 embernek) akkor adjuk el és vegyünk másik lakást vagy használjuk fel fedezetnek vegyünk fel hitelt és vegyünk így új lakást?

Én ezt tenném (megtartanám és kiadnám passzív jövedelemnek) DE félek hogy 20-30 év múlva elkezdik lebontogatni a paneleket,gyakran hallom azt hogy ezeket 50 èvre tervezték aztàn puszi.Félek ha nem adom el és elkezdik lassan lebontogatni őket akkor a nyakamon marad,és az albérletből befolyt addigi pénz nem kárpótol majd az elbukott lakásért.

Szóval ti megtartanátok egy panelt befektetésnek és kiadnátok albérletbe vagy eladnátok míg van piaca?


Ez a panel az újhegyi sétányon (Bp X ker)van 70-80 között épűlt tehát lassan 50 éves,szerintem még 50 et nem fog állni ti mit gondoltok?



2023. jún. 16. 01:53
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Biztos,h 50-100 evet is allni fog meg. Tarsd meg es add ki.
2023. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg megjósolhatatlan, hogy hol fog állni az ingatlan- és hitelpiac 10 év múlva. Elbontani meg nem fogják, ez csak urban legend.

A 10 év múlva beálló piaci viszonyok és személyes anyagi helyzeted alapján kell majd akkor eldönteni.

2023. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Valóban a paneleket anno szükségmegoldásnak szánták, maximum 50 évre. De maga a technológia és a szerkezet 100 évet is simán kibír megfelelő karbantartással.

Többször felröppent, hogy lebontják a paneleket, vagy legalábbis visszabontják valamilyen szintig, de én még mindigg itt vagyok a tizediken egy 50 éves panelházban. Szerintem nem kell tartani a lebontástól. Különben is, ha tényleg sor kerülne rá, akkor sem az lesz, hogy buktad a lakást, mert vagy megvásárolja az önkormányzat, vagy cserelakást ajánlanak fel.

De ha engem kérdezel, 30 év múlva még mindig állni fognak a panel lakótelepek.

2023. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a bontástól nem is kell tartani mert bőven eltelt 50 év, és még állnak, illetve ha bontanak is, nyilvánvalóan kártalanítanak, az állagromásra, leginkább a vezetékes (villany, víz stb.) én raknék félre. A jelenlegi alumínium vezetékek a mostani terhelést is alig bírják és folyamatosan romlik az állapotuk, azt nem lesz egyszerű lecserélni, pláne ha nem egy-egy lakásról, hanem komplett tömbökről, lakótelepekről van szó. Nyílván erre is lesznek programok mint az ablakcserére, szigetelésre... de zsebbe kell majd nyúlni a lakóknak is, az biztos. Mondanám, hogy vennék egy téglalákást máshol, persze az is ezernyi kockázat, ha új azért, ha régi akkor meg azért.
2023. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!