Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hosszútávú befektetésnél...

Hosszútávú befektetésnél hogyan szokták kivenni a pénzt?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve elkezdtem havi rendszerességgel befektetni pár részvénybe, tegyük fel, hogy ezt még 20 évig csinálom, és eljön az idő, hogy már szeretnék belőle költeni. (Ezek ETF és részvények). Ilyenkor mi alapján szokták eladni a részvényeket, úgy, hogy még pár meg is maradjon? Az ETF pedig fizet osztalékot is? Valaki kitudja nekem fejteni a hosszútávú befektetés működését röviden? Mikre kell figyelni? És ne linket kérlek, hanem saját magyarázatot ennek a működéséről :D (tegyük fel 10 év után összegyűlik 2 millió a brókernél, de le akarok venni 200.000 forintot. hogy szokott ez kinézni? Előre is köszönöm!

2023. júl. 19. 15:49
 1/3 krwkco ***** válasza:
73%

Nem nagyon értem ezt az egész szituációt.

1 éve veszel részvényeket és ETF-eket. Saját választásod alapján? És nem tudod, hogy az ETF, amit vettél fizet-e osztalékot? A "bróker" ad tanácsot?

Értékpapírszámlád van valami elismert értékpapírkezelőnél, ahol Te vásárolsz vagy valami trükkös dologba mentél bele?

2023. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Az ETF-nek, meg a részvénynek van egy természetes mennyisége (darab) meg egy árfolyama. Az értékpapírszámládon nyilvántartja a brokered, hány darab van az egyes értékpapírokból, ezeknek mennyi az aktuális árfolyama és a kettő szorzata a te vagyonod.


Ma megveszel 5 db-ot 100-ért, azaz befektetsz 500 pézt.

Ha ezek nem fizetnek osztalékot, akkor 20 év múlva a vagyonod az akkori 5 db szorozva az akkori 3400-as árfolyammal azaz 17000. Ha kell ebből “kivenni” 5000-t akkor eladsz 2 db-ot, és kapsz értük 6800-at, amit a brokered jóváír a pénzszámládon, ahonnan elköltheted.

2023. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Valamelyik ETF fizet osztalékot, valamelyik nem, justetf.com oldalon az etf ISIN száma alapján tudod ellenőrizni.


Szerintem hosszútávon TBSZ számlán érdemes befektetni, mert ha 5 évig tartod, utána adómentes a hozam.


Kivenni attól függően mire van szükséged. Pl. 20 évi gyujtogetesbol már összejöhet egy lakás, avagy lakás önerő.

2023. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!