Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A társadalom szerint miért...

A társadalom szerint miért csak csövesbánatok akarnak napi fizetést elköteleződés nélkül?

Figyelt kérdés

Fiatal koromtól a széleskörű tudásra törekedtem a specializálódás helyett, emiatt végig a bot rosszabbik végén voltam a modern munkaerőpiacon.


Sok-sok év önfejlesztése és önismerete során jöttem rá, hogy nem lusta vagyok, csak túlzottan vágyom a szabadságra. Ez egy nagyfokú kötelességtudattal is párosul, vagyis a rám bízott feladatokat a legjobb tudásom szerint elvégezem és talán az emiatti szorongás miatt is nem akarom túl nagy fába vágni a fejszémet, mert amit elkezdek, annak látnom kell a végét, különben bele se kezdek.


Mikor olyan munkákat keresek, amik naponta fizetnek rendszerint olyanokba botlok, amiket a társadalom azon részének szánnak, akiknek banki letiltásai vannak, gyerektartást vonnak tőlük, stb. És valójában csak az álláshirdetésekben alkalmi az a bizonyos alkalmi munka, úgy beszippant, mint egy hagyományos, csak éppen HR nincs meg sokkörös interjú meg betanulási idő, de már megszórnak annyi munkával, hogy ki se látsz belőle és rossz néven veszik, hogy te csak néha-néha akarsz dolgozgatni.


Mintha valami alvilági dolog lenne abból a szempontból, hogy érdeklődnek a családi állapotod és lakhatási helyzeted felől, mindezt barátkozásnak álcázva, de valójában az érdekli őket, mennyire vagy zsarolható. Mert ha neked havi több százezer kiadásod van, ha éhes szájakat kell etetned, akkor te bármikor bármilyen kiesett ember helyett ugrasztható vagy.


Ha tudják, hogy anyagilag stabil vagy, nem is kedvelnek, egy másik része puncsol annak reményében, hogy majd meghívod őket erre-arra, kisegíted hónap végén, a többi meg értetlenkedik meg cseszeget és nem tudja ésszel felfogni, hogy lehet így élni.


Közben meg csak nem költesz cigire, alkoholra, bulizásra, előre megtervezed, hogy mit fogsz enni és abból sem eszel meg a napi szükséges kalóriánál többet és valahogy nem értik, hogy lehet így élni, miközben te sem érted, hogy ők hogy tudnak úgy élni ahogy. Csak ők a többség és "túlordítanak"...


És ironikus módon közben pusztul a környezet, meg erőltetik a zöld átállást, mégis megrekedtünk ezen a "hajtsad a mókuskereket, közben fogyassz, mert az a jutalmad", KMK-s szinten.


És valahol akinek csak 30-40-50 ezer kéne egy hónapban, azokba még bele is rúg a társadalom...



2023. júl. 24. 13:22
 1/4 krwkco ***** válasza:
88%

"Fiatal koromtól a széleskörű tudásra törekedtem..."

És ezzel a széleskörű tudással nem tünt fel, hogy a vállalatok, vállalkozások, termelőhelyek több mint egy napig léteznek? Vagyis szeretnék, ha a munkavállaló, akinek a kiválasztásába, betanitásába energiát fektettek, több egymásutáni napon is megjelenjen és dolgozzon.

Ezzel szemben azok a munkák, amiket bárki betanulás nélkül el tud látni, többnyire "aljamunkák". És olyan embereket lehet rá találni, akikből van kínálat, mert rendszerint munka nélkül lézengenek.

2023. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt a részét megcáfolnám, hogy az alkalmi munkák java aljamunka. Nálunk legalábbis nem az. Inkább a munkáltatók többsége ezt alkalmazza amiatt, mert ennek jóval alacsonyabb a költsége, mint egy rendes bejelentésnek. Mondom máshol passz, hogy mi van, de itt éveket dolgoznak alkalmival. Annyi, hogy a dolgozó nem tud mit tenni, vagy ez, vagy utazik legalább napi 60 km-t oda meg ugyanannyit vissza egy gyárból. Itt szinte mindegyik ezt csinálja. Az összes vendéglátós. Az összes irodai meló. Az összes kereskedelmi állás. Az összes, olyan munka, ahol a munkáltató nem állami szférában tevékenykedik, csak alkalmival vesz fel dolgozókat. Nem mindegy..hogy havi 15 ezer Ft a munkáltató kiadása, plusz a bér..vagy minimálbéres bejelentéssel is sok 10.000 Ft havonta....
2023. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva, mintha én írtam volna, igaz, én az alkalmi munkákig se jutok, marad a kőkemény, 120%-ot követelő irodai daráló, bármivel próbálkoztam eddig az lett a vége hogy majd' éhen haltam majd visszakuncsorogtam a multi irodájába. Én nem vagyok el havi 30-40-50-nel viszont amit keresek, annak a fele is elég lenne, ha a munkaidőm felét visszakapnám és magamra fordíthatnám. Bio zöldsegeket termesztenék (ehhez értek is, nem csak szimulálom, mint az irodai procedúrákat), főznék, rekreálódnék, és még jobban, hatékonyabban el tudnám végezni a munkámat mint így. Na ilyen nincs, vagy 120%-on őrlöd magad az átlagbérért vagy félgőzzel próbálkozol valahol mélyen átlag alatti summáért, esetleg a nulláért. Nincs középút a nyomor és a daráló között! Próbáljuk meg időben kettéosztani, a darálóval kezdeni, és 10-20 évvel elhalasztani a minőségibb eletet. Ameddig a darálóban vagyunk addig meg vegyünk ki belőle minél több pénzt. Persze, képezzük is magunkat meg ilyesmi (egy idő után simán eldobhatja az ember a horizontális tudás iránti vágyát, én eleget tanultam mindenről ami érdekel, jöhet felőlem a mélyfúrás érdektelen területekbe akár), de a tanulás mellett kell némi intrika, némi sumákság is. Félig-meddig mégisscsak a Balkánon vagyunk, ne feledjük. Nyugodtan mi is eltakaríthatjuk az utunkban állót, utcára tetethetjük a csapatvezetőt, és hasonlók. Ha nem teszed meg megteszik ők. Mellette meg még mindig lehet minimális méretekben biozöldseget termeszteni. Ez egy hatalmas fegyvertény, és fordítva nem müködik, épp a leírtak miatt. 10% időráfordítással nem lehet multis szolgának lenni. Viszont a 100-120%-ból lehet ám farigcsálni, kicsit lazábbra venni, ha úgy adódik. Remélem jársz még erre és megosztod a további tapasztalataidat.
2023. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
.3.haver,te jól látod a szitut..
márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!