Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemzetközi öregségi nyugdíj...

Nemzetközi öregségi nyugdíj igénylésével kapcsolatosan, hol tudok beszerezni elhagyott, romániai munkakönyvet? Van kint olyan intézmény, ahol név alapján számon tartják a ledolgozott éveket? Úgy mint nálunk pl.a NAV.

Figyelt kérdés

Röviden: apósom hamarosan nyugdíjas lesz. Romániai származású, pár évet ott dolgozott, mielőtt ide költöztek Magyarországra. Azokról az éveiről munkakönyve viszont nincsen meg. Az akkori cégek màr megszűntek, jogutódot nem találtunk hozzájuk. A magyar nyugdíjintézet azt mondta, hogy ők csak a munkakönyv alapján tudják kérni a románokat, hogy igazolják a munkaviszonyt, mert a román nem fogja elkezdeni keresni a munkaéveit.


Ha van olyan intézmény, mint nálunk a NAV, ahol TAJ szám alapján le lehet kérdezni a biztosítási időszakot, akkor Romániában ez melyik? Más országban simán kiadják az éveket, Romániában neked kell utána járni, csak fogalmam sincs, hogy kinél kell kezdeni.


2023. júl. 24. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van némi tapasztalatom: az anyósom aradi származású, és neki is voltak román munkaévei. Annyi volt csak a különbség, hogy ő ahol dolgozott, annak van egy ma is működő jogutódja, ahonnan sikerült neki beszerezni a szükséges igazolást.


Ha van igazolás, ha nincs, név szerint megy az ügyintézés. A családnév kezdőbetője szerint A-tól K-ig a Kolozs megyei, míg L-től Z-ig a Maros megyei nyugdíjfolyósító igazgatósághoz kell fordulni, akik segíteni fognak. Azt nem tudom, hogy magyar nyelven bárkit is ki tudnak-e szolgálni, de románul mindenképpen menni fog. Jó a kommunikáció és a kapcsolat ezeknek a hivataloknak a magyar megfelelőjükkel, és továbbítani fogják értelmes időn belül a szükséges infókat ás papirokat.


Remélem tudtam segíteni. További ügyintézés érdekében a Kolozs vagy a Maros megyei nyugdíjfolyósítóhoz kell fordulni!

2023. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon sokat segítettél. Őszintén köszönöm szépen neked!!
2023. júl. 26. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és egy dolgot elfelejtettem. Elég telefonálni, vagy e-mailt írni is ennek a két hivatalnak, nem muszáj elmenni oda személyesen. Meglepően modernek és segítőkészek voltak a kommunikáció terén. Jó tapasztalataink vannak! Sokkal többet kellett aztán az itteniekre várni, mint az ottaniakra.
2023. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma szedtem össze az infókat, úgyhogy holnap próbálom hívni őket. Ha beszélnek magyarul, vagy angolul akkor nem lesz gond, csak ha nem, mert románul egyikünk sem beszél...
2023. júl. 27. 04:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2023. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2023. júl. 27. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!