Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyelvtanulás baba mellett,karr...

Nyelvtanulás baba mellett,karrier szempontból?

Figyelt kérdés
Sokáig gondolkodtam melyik kategóriába írjam ki a kérdést, remélem itt kapok hasznos válaszokat. Szóval,a kislányommal vagyok itthon, fél éves. Pályatévesztett vagyok,kellene két nyelv hogy tudják váltani. Felsőfokon. Az angol felsőfokú nyelvvizsgám tíz éve lett meg,azóta alig használtam. Később öt évig éltem német nyelvterületen,de csak a konyhanyelvi alapokat sajátítottam el. Tehát mind a kettő hatalmas munka lenne. Azt nem tudom,melyikkel lenne érdemes kezdeni. Az angol talán hamarabb összejönne,viszont a német önmagában is elég lenne a karrierváltáshoz,persze angollal együtt sokkal tutibb (az angol önmagában nem biztos,hogy elég lenne). Kisgyerekes anyukaként nagyon behatárolt az idő és energia kapacitásom. Ez azt jelenti,hogy tyúklépésben tudok haladni csak,de el akarom kezdeni. Viszont topogok,mint az a bizonyos galamb...nem tudom,melyikkel lenne érdemes kezdeni? A kettő együtt csak fókuszálatlanságot szülne.

2023. júl. 28. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Én az angollal kezdenék, hiszen abból már megvolt a felsőfokú egyszer, így ismétlés az egész. Nyilván felejtettél, főleg ha nem használtad, de ebben az esetben szerintem hamarabb meglenne az "ahha!!" érzés, ami pályán tartana. Emellett erősen ajánlom a film vagy mesenézést angolul, amit akár a lanyoddal is tudsz együtt nézni, így ő is gyakorolhat. Majd amint eljutsz oda, hogy biztosnak érzed, akkor válhatsz németre, eddigre már kialakul a tanulás szokása is, illetve sanszos, hogy az angollal az elején többször lesz siker élményed, ami szintén elősegíti azt, hogy ne térj le az útról.

2023. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 🙂
2023. júl. 29. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!