Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki mesél nekem a Pannon...

Valaki mesél nekem a Pannon egyetem Mérnöki karáról? (Főként a gépészmérnöki szak érdekel)

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké de mit? A szak követelményrendszere megtalálható az egyetem hivatalos honlapján, a tanrend szintúgy, az elvárások szintúgy.... mi nem világos ezek közül?


Specifikáld a kérdésedet mert regényeket lehet írni a szakról...

2023. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha rosszul tettem fel. Az szak elvárásai, tantárgyait tudom, és hogy mennyi pont kell hozzá. Főként személyes tapasztalatok érdekelnek, hogy mennyire nehéz a szakon belüla tantárgyak( szeretnék előre készülni, ha annyira nehezek lennének), milyenek a tanárok vagy a duális cégek. El lehet e helyezkedni biztosan duális képzésen vagy csak minimális tanulót vesznek fel. Személy tapasztalad is érdekel a duális képzésről. A gépészmérnöki szakon belül a mechatronika és a gyártás technika vonz.
2023. aug. 15. 17:41
 3/5 anonim válasza:
100%

Én egy Pannonos vegyészmérnök vagyok. Ebből kifolyólag nem tudok mindenre válaszolni, de azért sok közös tárgyam volt a gépészekkel.


Ponthatár: általában elég alacsony, de ez nem azt jelenti hogy könnyű szak lenne, csak kevesebben jelentkeznek mint amire kapacitás lenne.


Tárgyak nehézsége: vannak elég nehéz tárgyak, bár pont az idei évtől felvetteknek új tantervek vannak, lehet kicsit másképp fogják oktatni őket. De ettől függetlenül ez nem egy láblógatós szak lesz. Lesz amivel nagyon sokat kell foglalkozni. De ha becsületesen csinálod, nem csak a szórakozáson jár az eszed, hajlandó vagy a sűrűbb időszakokban bizonyos dolgokról lemondani, akkor menni fog.


Előre készülés: ezt annyira nem javasolnám. Bőven elég ha rendesen felkészülsz matekból és fizikából az érettségire, az egyikből (inkább a fizikából) hasznos lenne egy emelt érettségi. Az első félévben jó hasznát veszed.


Duális képzés: alapképzés (Bsc) mellett nem igazán szokták így csinálni. Én azt javasolnám hogy az első félévet nézd meg, és ha úgy érzed hogy tudnál ebbe több munkát is beletenni, akkor a második félévben jelentkezz a duális képzésre. Vannak előnyei (pénz, tapasztalat) de minden pénteken, és az egész vizsgaidőszakban dolgozni kell. A többség ilyenkor a vizsgáira készül. Mesterképzés (Msc) mellett viszont érdemes elgondolkodni rajta.

2023. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez sokat segített. Ha kérdésem lesz, akkor felteszem. Köszönöm
2023. aug. 16. 17:13
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia. Én pont pannonos végzős gépészmérnök vagyok.

A szak maga szerintem létszám szerint elég családias. Mi első félévben egy tucatnyian kezdtünk, bár azóta nőtt a felvett halgatók száma az utánunk jövő évfolyamokban. Az első félév kicsit mélyvíz volt, utána könnyebb. A tanszéket lényegében újjászervezték az oktatógárdát tekintve. Tanárokat tekintve a többség rendes, jól ki lehet jönni velük. Szakirányválasztás legkorábban az 5. félévtől lehetséges, bár általában úgyis mindenki gyártástervezésre megy. Kézzel készítendő (rajz, szerkesztés), továbbá számítógépes beadandók is vannak a képzés során(jegyzőkönyvek). A tervezőprogramok közül az Inventorral, Solid Edge-el, CAM-ek közül az EdgeCam-mel ismerkedtünk meg.

Hirtelen most ez jutott eszembe, ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2023. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!