Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezek közül ti mit vennétek...

Ezek közül ti mit vennétek inkább??

Figyelt kérdés

(Trágár rosszindulatú hozzászólásokból nem kérek)


Szeretnék valamiből egy kis zsebpénzt keresni és van egy pár ötletem.


-festmènyek (szeretek nagyon festeni és úgy gondoltam hogy csinálok egy szép festményt és eladom)


-limitált kiadású dolgok eladása (legyen az bármi. Smink, ruha, cipő)


-általam kèszített karkötők



2023. aug. 15. 23:40
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
63%
Én a festményre vagy a limitàlt kiadású cuccokra szavaznék. Karkötőkből rengeteg van, rengeteg kisvállalkozás úgy szintén, úgyhogy személy szerint nálam az biztos a legutolsó lenne amit vásárolnék. A festmény az jó ötlet, egyedi szép darabokra sokan vevők, a limitált kiadású cuccok pedig 1000% hogy hamar hoznának zsebpénzt.
2023. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Milyen vállalkozási formában gondolod végezni ezt az üzleti tevékenységet?
2023. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak ez a 3 lehetőség van akkor festmeny. Esetleg rajzok, portrék. Ha szépen rajzolsz/festesz akkor mindenképp ez
2023. aug. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Szerinted ki kíváncsi egy névnélküli ember festményeire?


A lötéri kutya nem fogja megvenni a festményedet ha nem rendelkezel komolyabb referenciákkal, kiállításokkal és ott nem alakítasz ki ügyfélkört.


Marketplace és társai helyen olyan áron vennék meg ha felteszed a festményeidet eladásra hogy abból a befektetett idő, pénz (anyagár) és energia sosem térül meg.

2023. aug. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 na és a többi amit még írtam?? Miért csak erre írtál vèlemènyt??
2023. aug. 16. 01:18
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

#5 Azért mert a többivel kapcsolatban nincs közvetlenül személyes tapasztalatom, a festményeket is onnan tudom, hogy a feleségem húga festő és csak onnantól vették őt emberszámba miután "befutott" egy kiállításon, addig a kutya nem volt kíváncsi a festményeire, esetleg a rokonoknak festett megrendelésre de ugye tőlük nem kért nagy összeget a festményekre, mert "rokon"


De ha már kérdezted a véleményemet...


-limitált kiadású dolgokat: gondolom itt arra célzol hogy veszel egy limitált "dolgot" és továbbadod magasabb összegért. Nos itt meg kell becsülni az árak alakulását, és van is benne kockázat. Ha kevés pénzért vásárolsz "limitált" dolgot akkor nem hozhat olyan jelentős hasznot és az sem mindegy hogy mennyi idő után térül meg. Pl: ha idén veszel 10 000 forint értékben valamit amit 2025-ben eladsz dupla áron az szerintem annyira nem olyan jó üzlet. Ha pedig nagy összegért vásárolsz akkor benne van a kockázat hogy később csökkenni fog az értéke, semmi nem garantálja hogy valaha sokat fog érni. Itt tisztában kell lenni az üzlettel és az árfolyamok alakulásával. Én például egy LEGO készletet tudtam eladni 170 000 forintért amit még kisgyerek koromban kaptam a szülinapomra csak sosem bontottam fel mert már meg volt (plusz akkor még pár ezer forintot ért) viszont ezt huszon x év után megtaláltam a padláson porosodva az eredeti csomagolásban, bontatlanul, és egy gyűjtő ennyiért vette meg.


-egyedi karkötőkben én őszintén szólva nem látok túl nagy ütletet vagy potenciált hogy abból komolyabb összegeket össze lehessen gyűjteni, maximum pár 1000 forintot. Esetleg akkor ha tömegesen gyártanád de ahhoz szintén ki kell alakítani a megfelelő ügyfélkört.


Nagyjából ennyi a véleményem.

2023. aug. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
Digitális "festmény", NFT. Kiszámolsz egy emberes órabért, az lesz az ára. Ez is nehezen indul meg, és elég sok pénzt ölsz bele, kell promózni is, és NAGYON jó kell legyen a kép, tehát tényleges érték, ami mögött láthatóan bőven van erőfeszítés, tudás, gyakorlat és legfőbbképpen ízlés.
2023. aug. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ezek közül a karkötőre alig kell időt, pénzt fordítani, és rövid idő alatt sokat tudsz készíteni belőle. A festmént több pénzért tudod eladni, csak míg egyet megcsinálsz, 20 karkötőt tudtál volna csinálni. Kérdés, hogy egy festmény áravan-e 20 karkötő ára. Meg mennyi a vászon, a keret meg a festékek, ecsetek. Szerintem igény amúgy karkötőre nagyobb. Festményt kevés embert ismerek, aki vesz, meg ha vesz, 1-2-t vesz, karkötőt meg akár egy ember is vesz 5-öt is.
2023. aug. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#1 veled értek a legjobban egyet!
2023. aug. 16. 09:58
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"a limitált kiadású cuccok pedig 1000% hogy hamar hoznának zsebpénzt."

Ezt csak én nem értem? Miféle limitált kiadású cuccokkal rendelkezel, kérdező?

Abból indulj ki minden eladásnál, hogy olyat próbálj készíteni, vagy eladni, amivel más nem rendelkezik a piacon. De mivel tehetséges grafikusból és festőből kismillió van, nem lesz könnyű ezzel pénzt keresned. A limitált kiadású smink cuccokat meg tényleg nem értem. Ha limitált, hogyan jutsz hozzá? Ha meg könnyedén hozzájutsz, akkor bárki más is.

És minden eladás lényege az, hogy kinek fogod eladni? Az, hogy itt tízen rávágják neked, hogy ezt, vagy azt vásárolnának, az semmit nem jelent. Ha ténylegesen a kezedben lesz és meghirdetted a festményt, akármit, akkor derül ki, hogy el tudod-e adni, vagy sem.

Bizonyára még fiatal vagy, egy diákmunkával, bébiszittinggel hamarabb lesz zsebpénzed, mint festéssel. Bébiszitternek már ma elmehetsz, festeni meg ha ma kezdesz, jövő hétre lesz kész leghamarabb és csomó pénzt kell költened festékre és egyebekre.

2023. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!