Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok a 2...

Melyiket választanátok a 2 állás közül - vagy keresnétek inkább mást?

Figyelt kérdés

Irodai munka, heti 3-4 nap home office, az irodában ergonomikus székek, cégkultúra, nettó 450 + kafetéria... de multikatona vagy, a munkád max 1 évig fogod bírni lelkileg és vagy cégen belül kell lépned vagy új helyet keresni.



VAGY


Mezőgazdasági munka amihez korán kell kelni, műszakos, és minden pótlékkal együtt se kapsz többet nettó 350-nél, aminek részét költheted is rögtön szobabérlésre merthogy oda is kell költözni a telephelyre. Kistelepülésen van, szóval a bevásárlás is macerás. Viszont állatok jólétéért felelsz, minden egyes tevékenység az ő egészségükért, életkörülényeikért van, sokkal gyakorlatiasabb tudást ad, naponta vezetsz kistraktort, nem görnyedsz egy helyen monitorok előtt, nincs "városi stressz", akár végleges helyed is lehet és a jövődet is a mezőgazdaságban képzeled el. Saját cég alapításhoz is jól fog jönni az itt megszerzett tapasztalat, szekértelem, teherbírás.


2022. júl. 1. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt, a másodikban se karrier lehetőség se perspektíva.
2022. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te viccelsz, ugye? Még költözzek is, hogy tehénszart lapátoljak, cserébe meg bevásárolni sem lehet?
2022. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindkét fajtát próbáltam már egyébként, de érdekel hogy ti mit gondoltok.
2022. júl. 1. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik multinál dolgoztál, hogy max 1 évig bírtad és mentél mezőgazdaságba kevesebb zsetonért?


Megfordultam már pár helyen és az ismerőseim zöme is multinál dolgozik, de sehol nem hallottam még, hogy 1 év után feladná az egészet. Pedig akad magas beosztású vezetőtől egyszerű junior mérnökig minden.


A legtöbb multinál ha nem is csinálsz napokig semmit, se szólnak érte.

2022. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elso meló milyen terület? Hogy sikerült megkapni?
2022. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt.

A másodikban gyakorlatilag minden egyes pont, amit az első két mondatban felsoroltál, olyan negatívum, ami tényleg számít is számomra. Az egyedüli pozitívumnak az tűnik, hogy a jövődet is a mezőgazdaságban képzeled el, de még ekkor is jobb megoldásnak tűnik számomra legalább arra az egy évre a multinál alapot szerezni, és közben nézelődni, hogy van-e olyan lehetőség, ami tényleges alapot nyújt a hosszútávú célok felé való előrelépésben.

Igazából te tudod mik a karriervágyaid, és hogy kb. milyen út vezet oda, biztos van, ahol a multis tapasztalat hátrány a második lehetőségben felvázolt mezőgazdasági munkához képest, de azért a havi 100 ezer+kafetéria+megspórolt szobabérlés összeg olyan különbség, ami lehet ellensúlyozza a kevésbé szakmai tapasztalatot. Ha saját vállalkozás a végső cél, akkor a multis léttel el tudod kezdeni a tőkéd gyűjtését, szabadidődben képezheted magad a mezőgazdaságról, és később, ha tényleg meguntad a munkát, akkor szakmailag is válthatsz.

Legalábbis ha jól sejtem inkább a multis lehetőség az, ami ritkábban kínálkozik, emiatt csinálnál így sorrendileg. Meg az is jobb szerintem, ha szakmailag már nincs megszakítás. Gondold végig, hogy 1-3-5-10 év múlvára hova juthatsz egyik/másik opcióval és az alapján dönts.

2022. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyiből az első. De ha kifejted, hogy "nem fogod bírni lelkileg" mit jelent,lehet, hogy valtoztatok az álláspontomon.
2022. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elso. Multikban dolgozom lassan 10 eve, aki szerint ez ilyen 'lelekolo munka', az pi cs og.
2022. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld ki hogy milyen fasza 35 fokban az istállóban ganézni egy pár napig,10/9 ember sírva rohanna vissza a klímás irodába.

Gyakorlatilag fele annyi fizetést kapsz az albérlet miatt és még műszakos is...

Te mazohista lehetsz ha komolyan ezen gondolkodsz vagy imádod a kemény fizikai munkát

2022. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!