Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 12 millió forintot mibe...

12 millió forintot mibe érdemes fektetni egy éves periódusra?

Figyelt kérdés
Egy év múlva szükségem lesz rá mert lakásvásárláshoz kell. BMÁP-ot néztem és 12 hónapra 1 200 000 összejön, PMÁP-ra ugyanez 1 700 000. Ebből már le van vonva az eladás díja úgyhogy ez a tiszta haszon. Van-e esetleg ami ezeknél is jobb?

2023. szept. 15. 16:07
1 2
 1/11 krwkco ***** válasza:
69%

"Van-e esetleg ami ezeknél is jobb?"

Alacsony kockázatú kategóriában nincs.

A PMÁP jövő januártól még magasabb kamatot fog fizetni. A BMÁP -ha folytatódik a jelenlegi trend- minden negyedévben egyre kevesebbet.

2023. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor jelenleg inkább várjak januárig a PMÁP-pal?
2023. szept. 15. 16:34
 3/11 krwkco ***** válasza:
77%

"Akkor jelenleg inkább várjak januárig a PMÁP-pal?"

Az nem volna jó. Akkor nem kapnád meg a januárig összegyüjthető kamatot.

Az államkötvény nem úgy működik, mint egy egyéves lekötésű bankbetét. Bármikor megvásárolhatod. Vásárláskor ki kell fizetned a névértéket és a legutóbbi kamatfizetés óta összegyült kamatot. Ha eljön a következő kamatforduló, akkor jóváírják a teljes évre szóló kamatot. Ez két rész összege

- amit vételkor befizettél (ez nem nyereség) és

- az, ami a vétel után összegyűlt.

És bármikor eladhatod. Az eladásnál megkapod az utolsó kamatfizetés óta összegyült kamatot és a névérték 99%-át. (A jelenlegi ajánlat szerint.)

2023. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
70%

"Akkor jelenleg inkább várjak januárig a PMÁP-pal?"

Más szempontból sem. A PMÁP változó kamatozású. Minden kamatfordulótól kezdve érvénybe lép egy új kamatláb. A most kaphatónál az előző naptári év inflációja +0,25%. Ha most vásárolsz, akkor is érvényes lesz a magasabb kamat januártól kezdve.

2023. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2023. szept. 15. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Dkj
2023. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dkj nagyon nem akar ennyit adni. Van már 3,5 millióm benne.
2023. szept. 15. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sietni kellmert elveszik eloled
2023. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs most ennél jobb, ennyi az ára, hogy kormányunk szarul csinálja a dolgokat. Amíg ilyen magas kamatot kénytelenek adni (pont ez az 1-2 év) ki kell használni, aztán utána, meg hosszú távra lehet majd másban gondolkozni. De szerintem a helyzetedben nincs biztosabb és jobb.
2023. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es voltam, pmápra gondoltam, csak nem írtam le. Az esetleges visszaváltási díj növekedése szólhatna a bmáp mellett, de kicsi rá az asély és még nagyobb díjemeléssel (3-4%, ami a az elmúlt évtizedekben is max 2% volt) sem jönnél ki jobban bmáppal. Szerintem.
2023. szept. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!