Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félretenni hogyan érdemes?

Félretenni hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néztem az új funkciót az otp alkalmazásban. (Persely) érdemes oda félre tenni a pénzt vagy havi szinten levenni annyit a számláról és kézpénzben félre tenni?


2023. szept. 13. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Egyik sem érdemes. A készpénz, számlapénz, együttesen: pénz, nem való arra, hogy parkoltassák. Ami pénzt valaki kivon a gazdaságból (“félretesz”) ahelyett nyomtatnak másik pénzt a bankok. Ostobaság kuporgatni valamit amiből végtelent lehet előállítani a semmiből, nem gondolod?
2023. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Ha csak ennyi van akkor nyomjad be allampapirba
2023. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
1-es jól írja. A gazdaságnak az a jó, ha pörögnek a vásárlások az növeli a GDP-t. Vásárolj minél többet. Az sem baj, ha feleslegesen shoppingolsz cuccokat, pörög tőle a GDP
2023. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nagy vonalakban egyetértek az elsővel.

félretenni pedig úgy érdemes hogy megvalósuljanak az általad kitűzött célok.

én például tudom hogy ha hagynék 5 ezret egy ilyen 'perselyben', már a hónap vége előtt hozzányúlnék és elkölteném.

ha megfogadnám hogy minden honapban 10-et rátöltök, richtig hogy 2-t se sikerülne.

ellenben ha pár százat be tudok tenni állampapírokba annak van annyi visszatartó ereje hogy nem nyúlok hozzá lejáratig.

ezek akkora összegek ahol szerintem értelmetlen hozamokon filozofálni. reálértéken ne legyen kevesebb, az erre pont jó.

pszichológia, önismeret az egész, lehet hogy nálad épp az ellenkező dolgok működnek.

2023. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem ezt az állampapíros témát igazából ha valaki elmagyarázná annak örülnék. Igazából olyan sokat nem tudnék sose félre rakni max 5-10ezret.
2023. szept. 13. 13:09
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Lehetőleg a pénzt "forgatni" és kamatoztatni kell. Kamat nélkül tényleg felesleges parkoltatni! Szerintem a leghatékonyabb egyből fizetés után lekötni a pénz nagy részét. A bankszámládon annyi pénzt hagyj, amennyire valóban szükséged van az adott hónapban + tartalék. Ez egyénenként változó.. Ha elromlik a hűtőszekrény és bérleményben laksz a hűtő nem a tied akkor arra nem kell vésztartalékot felhalmozni. Amennyiben a hűtő az saját, komolyan el kell gondolkozni tartalékon.


Ez csak egy példa volt. Ha kertesházban laksz és a kertesház a tied alsó hangon 1-2 milliónak a vésztartalékban kell lennie, mert ha a gáz kazán télen elromlik az nagy szívás.

2023. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
76%

Nem tudom hova tenni ezeket a válaszokat. A mai bizonytalan gazdasági helyzetben megtakarítás nélkül nem is értem, hogy hogyan lehet nyugodtan létezni. Elveszíti az ember a munkáját, akkor miből él, ha nincs aki eltartja? Vagy ha egyik napról a másikra elromlik az autó, hűtő vagy bármilyen költséges háztartási eszköz, esetleg ki kell húzni az ember fogát, majd pótlást csinálni, ezek

a többszázezres tételek miből lesznek fizetve haladéktalanul? Meg még sorolhatnék számos ilyen élethelyzetbeli példát, amiknél azonnal sok pénzhez kell nyúlni, és nincs az, hogy na akkor mostantól spórolok, és fél év múlva összegyűlik rá a pénz.

Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy az ember a kaja és rezsi befizetését követően ne szórakozzon, hanem minden forintot tegyen el nyugdíjas koráig, de ezeket a válaszokat nem tudom hova tenni, hogy költsd el a pénzt, mert attól nő a GDP...

2023. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

“de ezeket a válaszokat nem tudom hova tenni, hogy költsd el a pénzt, mert attól nő a GDP...”


A pénzzel kétféle dolgot érdemes csinálni, és ebbe a kettőbe nem tartozik bele a hosszas parkoltatás:


1) fogyasztás - mindenki igénye szerint

2) befektetés - az el nem fogyasztott részt olyan lejáratú eszközökbe amikor a jövőbeli fogyasztást várjuk.


Na most itt lehet olyan hogy rövidebb ideig a bankszámlán várakozik nagyobb összeg de az amolyan likviditási tartalék funkciót kell betöltsön:

-közelgő fogyasztás vagy hiteltörlesztés pénzszükségletének fedezésére

-közeljövőben várt befektetés céljából ha addig árcsökkenésre spekulálunk


(1-es voltam)

2023. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó, itt nem a költés vs nem-költés a kérdés, hanem a parkoltatás vs minden más.

"elkölteni" is el lehet a pénzt értelmesebben, mint parkoltatni: egészséges élelmiszerre, megelőző kezelésekre, energiatakarékos, vagy tartós eszközökre, oktatásra, tanfolyamra, önfejlesztésre, munkaruhára, ergonomikus munkaeszközökre... vagy akár értékpapírokra is, lista végtelen lehet. kockázat, likviditás, hozam tekintetében vannak csak különbségek. ami máris 3 tényező!

ha most az a célod hogy meg tudd javíttatni a hűtőszekrényt 5 év múlva, akkor sem kell hogy készpénzben vagy a számládon álljon és értéktenedjen, nyugodtan beleforgathatod addig valamibe.

bár azt továbbra is tartom hogy 5-10 ezres tételekkel én nem foglalkoznék, nem ér annyit az ezzel töltött idő. addig érdemesebb sétálni vagy meditálni egyet, sokkal egészségesebb és jobb ötleteid is támadhatnak.

2023. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-esnek írtam én is természetesen, nem az utolsónak
2023. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!