Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Odafigyeltek arra, hogy...

Odafigyeltek arra, hogy lehetőség szerint magyar termékeket vegyetek? Amennyiben igen, akkor mik ezek a termékek? Jó minőségűek?

Figyelt kérdés

Mikből veszel magyar termékeket rendszeresen vagy rendszertelenül?


Szerintetek van értelme erre odafigyelni?


Kifejtős válaszok is érdekelnek!



2023. szept. 17. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem ez a legfontosabb szempontom, hanem az ár-érték arány.
2023. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Legtöbbször racionális vásárló vagyok, de pl ma nem voltam az… majdnem megvettem a Pick szalámit, amikor eszembe jutott, hogy külföldön feleannyiért árulják, mint amennyit nekem kellene fizetnem… úgyhogy gondolva egy szalonképtelent, visszaakasztottam oda ahol addig lógott és inkább vettem helyette egy (amúgy még sokkal drágább) spanyol szalámit. :D


De bojkottálom például a NER hátterű vállalatok termékeit-szolgáltatásait. Sajnos a Balaton is kimarad emiatt már pár éve, a repülőről csodálom meg a tenger felé és reménykedem hogy egyszer még megtisztul.

2023. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2023. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vettem egy drk cipőt. Nagy hiba volt. A magyar termékek sokszor túlértékeltek és nagyon szr minőségűek. Versenyképtelenek vagyunk.
2023. szept. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sot a kulfoldiben jobban bizok mint a magyarban
2023. szept. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben van életképes magyar versenytárs, akkor igen, hajlandó vagyok tűréshatáron belüli felárat fizetni érte, hiszen fenntarthatóság szempontjából is jobb amellett, hogy a hazád támogatod vele.


Pl. tisztítószerek, piperecikkekből általában van magyar, elektronikai cikkekből általában meg nincs.

2023. szept. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség-gyümölcsből általában hazait veszek, húsból is igyekszem, de ennyi.

A legtöbb esetben az ár/érték dönt. Pl. ha azt látom, hogy "A" termék Németországban készült, 1000 forint és tartósítószer mentes, "B" termék meg 800 forint és tartósítószer van benne, akkor nem érdekel, hogy a hazai olcsóbb, a Németet fogom venni.

2023. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak azért nem választom a házait, mert hazai.

A jobb ar/érték arányt keresem.


Vannak persze speciális termékek amiből csak magyar létezik, azt nyilván megeszem, mint ahogy a banánt is, mert abból ha akarnék, se tudnék magyart venni.


Az ilyen fogyassz házait reklámok teljesen félrevezetőek.

A termelőknek teljesen mindegy hova adja el a terméket. A minőség pedig nem ország függő.

2023. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Friss zöldség-gyümölcs egyértelműen, bár ezeket leginkább termelői piacon veszem. Ha szupermarketban akkor felőlem lehet osztrák vagy szlovák is, az sem utazott többet, utóbbi esetben meg valószínűleg konkrétan magyar az a "szlovák" aki megtermelte. De nem ez a lényeg számomra sem, hanem hogy lehetőleg minél kisebb távolságról érkezzen és minél jobb minőségű legyen. Osztrákból meg, a diszkont láncoknál gyakori a bio, ugyanazért az árért és sokkal jobb minőségben mint például a Coop-ban a magyarnak mondott (összevissza cimkéznek ott is.)

Amit még gyakran veszek élelmiszerből és nem piacon: növényi tej. Itt nincsenek is magyar gyártók a piacon, itt is az adalékmentesség és az ár a döntő, ezért veszem egy olasz gyártó terméket.

Másik: tojás. A magyar még büszke is rá, hogy ketreces tartásban tartja a tyúkot. Gratulálok... szerencsére ebből vannak azért magyar kivételek is. A tesco saját xxl mélyalmosát szoktam, az szerintem nálunk készül.

Ahol nálam is játszanak a magyar termékek azok az olcsó tisztítószerek. Ott én is szoktam figyelni, hogy ha nem is az a konkrétan legolcsóbb, akkor is azt válasszam.

2023. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Idényzöldség és -gyümölcs, friss hús, tojás, ezeket általában piacon veszem (bár a tojást egyre inkább boltban, mert a piacon pofátlanul kiírja, hogy tanyasi meg mélyalmos és 1-es van rajta, tehát ketreces, mondjuk boltban is kevés mélyalmost találni), tehát magyar remélhetőleg (őstermelőket előnyben részesítem). Ha mégis boltban, akkor nézem, hogy magyar legyen (de volt már olyan, hogy 3 féle magyar alma is volt a boltban, de mindhárom ocsmány, úgyhogy végül lengyel almát vettem). Tejtermékeket 90%-ban magyart veszek, változó melyik márka, Alföldi tej, Mizo, Naszálytej, Milli, Parmalat stb., amelyik éppen van, esetleg olcsóbb, minőségben ezek között és a világon semmi különbséget nem találok. Szerencsére azt nem kell néznem, hogy a legeslegolcsóbb szlovák joghurtot vegyem. Tejet nem veszek, zabtejet iszunk, az tuti nem magyar.


A több élelmiszer nagyon változó. Durumtésztát szinte mindig valamelyik olaszt, de pl. lisztet, lencsét, rizst, konzerveket vegyesen. Van egy-két típus, amiből fix márkát, van, amelyikből több márka is bevált, azokból az alapján, hogy épp melyik elérhető, esetleg akciós stb.


Vegyiárut, takarítószereket, tisztálkodószereket szinte mindent a DM-ből, sajátmárkásat, illetve igyekszem "zöld" opciókat választani, abból most már több magyar gyártású is elérhető, ami jó, azt veszem inkább (pl. mosóparfüm).

2023. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!