Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kisebb parkolási bírságot...

Kisebb parkolási bírságot kaptam, de párom nevén van a kocsi, akinek most betegség miatt nincs jogsija, míg rehab. Mielőtt befizetem a büntetést, tisztáznom kell a rendőrség felé, hogy nem ő vezette a kocsit?

Figyelt kérdés
nehogy utólag azzal vádolják, hogy ő vezette, parkolta le rosszul a kocsit....

#parkolási bírság #kocsi büntetés
2023. szept. 25. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Ez parkolási bírság. Rendőségnek semmi köze hozzá. Nem kap büntetőpontokat, befizeted és volt nincs.
2023. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos a rendőrségtől jött a büntetés, mert járdán álltam, rosszul írtam fent (ahol lakunk nincs lég parkoló a vasútnál, így mindenki reggelente fél 7 után járdán, füvön, autók egymáson, zebrán parkol, néha rájön a rendőrökre, végigbüntetik a bandát, aztán pár hét nyugi)
2023. szept. 25. 21:10
 3/4 A kérdező kommentje:
** elég parkoló / a járdák olyanok amint nem jár gyalogos, de járda, így lehet büntetni....
2023. szept. 25. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A vezető távollétében, illetve a felvétel alapján kiszabott bírságot a nyilvántartásbeli üzembentartó kapja. (A gépkocsi tulajdonba vételekor a tulajdonos üzembentartói jogot is kap. Üzembentartóként köt KGFB-t, ő a gépjárműadó alanya, ő kapja a pótdíjat, bírságot. Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, és mint ilyen értékesíthető, ajándékozható. Az üzembentartói mivoltnak igazán akkor van jelentősége, ha a jog átadása, átvétele miatt más az üzembentartó és a tulajdonos. Sem a tulajdonjoghoz, sem az üzembentartói joghoz nem szükséges, hogy akár egyáltalán legyen vezetői engedélye.)


A feleséged, mint nyilvántartásbeli üzembentartó kapta a bírságot. Ez nem jelenti, hogy megállapították, hogy ő vezetett, így, ha az adott szabálysértésért előéleti pont (’büntetőpont’) is jár, azt nem kapja meg.


A kapcsolatos adatokat a bírságoló, pótdíjazó, csak a bírság megfizetéséig tarthatja nyilván; így a feleséged számára semmilyen következménnyel nem jár. Legfeljebb majd kitalál neked valami büntit a családi pénz elkótyavetyélése miatt, ami elkerülhető lett volna.

2023. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!