Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi volt a legkevesebb pénz...

Mi volt a legkevesebb pénz amit egy hónapban a kajára költöttél?

Figyelt kérdés
Gondolom abban a hónapban nem a spórolás, megtakarítás miatt hanem mert egyszerűen nem volt több. Hogy bírtátok azt az időszakot?

2023. okt. 4. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén, soha nem tudtam ezt kiszámolni, nem két kosárral járok bevásárolni és nem is kétszer fizetek, hogy ez a kaja, ez meg a nem kaja. Van, hogy meghívnak enni illetve más is szokott nálam enni. Néha még a cég is ad. Ezeket se tudnám pontosan elszámolni. Én olyan havi 80 és 120 ezer közé saccolnám azt az összeget ami élelmiszerre és éttermekre megy. Rengeteget költök az evésre, egyrészt azért mert megpróbálok odafigyelni rá, mit eszek, másrészt máskor meg pont hogy nincs időm ezzel eleget főzni, és olyat választok ami lehet hogy drága, de legalább hasznos táplálék. Arra is volt példa, leginkább az idei év első felében, hogy fizetésnap táján már nem volt mit ennem, vagy 1-2000-ből kellett megoldanom több napi étkezést. Vettem 10 dkg szalonnát, 1 kg burgonyát, 2 fej hagymát, paprika meg só szerencsére volt otthon, ezt a paprikáskrumlit ettem 3 napig. Igazából rengeteget spórolhatnék ha minden héten tartanék 3 ilyen napot.
2023. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
120 ezer, lett volna több, de elvből nem vásárolok sok olyan élelmiszert, meg egyéb terméket, aminek egy bizonyos általam meghatározott tűréshatáron túl emelkedett az ára, így az általam korábban rendszeresen vásárolt termékek úgy negyede teljesen kiesett a képből, akkor is ha akciós, mert az akciós ára is túl van a tűréshatáromon, a maradék felét pedig csak akkor veszem meg ha épp akciós vagy leértékelt. Így akaratlanul is spórolok.
2023. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1200 Ft.


1987 októberében.


Jól bírtam, nem szűkölködtem semmiben.

2023. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom de par ezer forint, pincerkent dolgoztam, a konyharol kaptam minden kajat
2023. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, egyszer Angliában dolgoztam néhány hónapig. Amíg nem égtem ki a melótól, addig meg tudtam csinálni ezt: heti 1 bevásárlás "reduced" termékekből és alap élelmiszerekből, 10-15 Font értékben, majd ezen élni egy héten át. Vicc, hogy mostanában naponta költök ennyit. Jó, ebben benne volt némi otthonról hozott téliszalámi és hogy annyira kemény voltna munka, napi 14-16 órakban, hogy eszembe se jutott bonyolultabb ételeket enni. Aztán amikor kiégtem, elfáradtam, elkezdtem összevissza költekezni. De az biztos hogy volt legalább 1 hó amikor, mai árakkal és árfolyammal is 30 000 Ft alatt ettem.
2023. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amióta tételesen vezetem (2018 Április) a legalacsonyabb kajaköltséggel terhelt hónap 2021 október volt, 29999 forint.
2023. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020 márciusában úgy bevásároltunk "covidra", hogy áprilisban fejenként csak 22.000-et költöttünk kajára.
2023. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!